Lietuvoje

2019.02.01 12:55

VRK narys V. Semeška nesuklaidino rinkėjų ir Seimo narių

LRT.lt2019.02.01 12:55

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjų kolegija vakar panaikino 2018 m. liepos 2 dienos Druskininkų savivaldybės Etikos komisijos sprendimą dėl Viliaus Semeškos neva nederamo elgesio ir priteisė iš Druskininkų savivaldybės 500 Eur išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu.  

Anot Druskininkų savivaldybės Etikos komisijos, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys V. Semeška neva nurodė tikrovės neatitinkančią bei melagingą informaciją apie savo išsilavinimą, sąmoningai klaidindamas tiek savo rinkėjus, tiek Seimo narius, kurie priėmė sprendimą dėl jo skyrimo į Komisijos narius.

Tuo tarpu Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjų kolegija vakar nutarė, jog Etikos komisijos sprendimas yra visiškai nepagrįstas, priimtas pažeidžiant tokiems sprendimams priimti taikytinas esmines procedūras, pažeidžiant dvigubo baudimo draudimo principą, be to, sprendime pažymima, kad prokuratūra atsisakė pradėti tyrimą ir jokios neteisėtos veikos V. Semeškos veiksmuose nenustatė.

„Laukiau tokio teismo sprendimo, kitaip ir būti negalėjo, kadangi Druskininkų mero daugumos patvirtinta Etikos komisija naudojama kaip įrankis diskredituoti ir menkinti oponentus, eliminuojant juos iš politinės ir visuomeninės veiklos. Net neabejoju, kad šį teismo kolegijos sprendimą, negailėdama mokesčių mokėtojų lėšų brangioms advokatų kontorų paslaugoms, Etikos komisija skųs. Pasitikėdamas Lietuvos teismų nešališkumu ir kompetencija tikiu, kad toks apeliacinis skundas bus atmestas“, – teigė V. Semeška.

Regionų apygardos administracinio teismo kolegija kartu pripažino, jog Etikos komisijos sprendimas priimtas pažeidžiant teisės aktuose įtvirtintus tyrimo bei sprendimo priėmimo terminus, V. Semeškai nuo pat tyrimo pradžios nebuvo aišku, kuo jis kaltinamas, kadangi konkrečios Etikos kodekso nuostatos ar principai rašte nenurodomi, taip pažeidžiant jo asmens teisę į gynybą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.