Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.01 12:40

R. Karbauskis apie M. Puidoko retoriką: jis gyvena kitoje realybėje ir neturi palaikančių

Dėl komunikacijos apie autokratines tendencijas ir siekio kurti vidinę grupę „valstietis“ Mindaugas Puidokas iš frakcijos šalinamas nebus, sako valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. Jo įsitikinimu, parlamentaras, inicijuodamas skilimą, kalbėdamas apie vertybinę prarają dėl „valstiečių“ programos, tik siekia dėmesio.

„Kažkas negerai su Seimo nariu atsitiko, negaliu paaiškinti, atrodo, kad jis kažkokioje kitoj realybėj gyvena, šneka apie tai, ko nėra. Kad kas nors pas mus frakcijoj palaikytų tai, ką jis sako, labai stebėčiausi“, – 15min sakė R. Karbauskis komentuodamas M. Puidoko žodžius, išsakytus penktadienį surengtos spaudos konferencijos metu.

„Jam vis sunkiau ir sunkiau darosi atskirti realybę, kur tikrai yra taip, o kur menama, jo įsivaizduojama realybė“, – tikino R. Karbauskis.

Spaudos konferencijoje M. Puidokas aiškino, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) subūrė neoliberalią ir neokonservatyvią Vyriausybę, kuri negali įgyvendinti partijos politinių tikslų, kad LVŽS tapo per daug priklausoma nuo vieno žmogaus valios, kad partiją žlugdo autokratinės tendencijos.

„Jeigu tai būtų jumoro šou, aš labai ilgai juokčiausi“, – atsakydamas Seimo nariui teigė R. Karbauskis ir pridūrė, kad tokioms mintims iš LVŽS frakcijos galėtų pritarti nebent Naglis Puteikis.

R. Karbauskio įsitikinimu, M. Puidokas „iš realybės išėjo“ tuomet, kai įsitraukė į vaikų grąžinimo Eglei ir Gintarui Kručinskams įvykius.

„Jis gavo tiek daug dėmesio, publikacijų, kad matyt kažkas tai jame įvyko.

Po to, kai jis to dėmesio nebeturėjo, tada jis metėsi į kitą temą, kurioj suvaidino labai negražų vaidmenį – mergaitės istorija, kurios įvaikinimas buvo sprendžiamas ir kišimasis į teismų darbą. Aš taip suprantu, kad nuo momento kažkas Seimo nariui pasidarė, jis pradėjo realybę maišyti su fantazija, – tvirtino LVŽS pirmininkas. – Mūsų pokalbiuose jis sakė, kad mane dabar palaiko šimtai tūkstančių žmonių. Aš jam ir sakiau, jeigu tave palaiko tiek žmonių, tai gal tu nori kokį nors politinį judėjimą kurti. Aš nenustebčiau, jei šitas Seimo narys artimiausiu metu praneštų, kad jis nori kandidatuoti į prezidentus.“

Užklaustas, kaip vertintų M. Puidoko išreikštą norą frakcijoje kurti vidinę grupę, R. Karbauskis atsakė: „Iš vieno žmogaus? Be abejonių, viskas tvarkoj. Jeigu jis (M. Puidokas – 15min) žiūrėtų realybei į akis, jis puikiai supranta, kad neturi frakcijoj nė vieno jį palaikančio, bet šneka visai ką kita.“

„Jis visiškai nusišneka: jokio spaudimo, jokio šantažo nėra ir niekada nebuvo pas mus frakcijoj“, – aiškino R. Karbauskis.

Tiesa, jis teigė, kad dėl savo retorikos M. Puidokas iš frakcijos nebus šalinamas.

„Ne dėl tokios komunikacijos žmonių iš frakcijos nešalinom – prisimenat P. Urbšį, prisimenat visus kitus [...]. Mes nešalinom iki to momento, kol žmogus nepereidavo į veiksmus, kurie netoleruotini. Šitoj situacijoj nieks jo nešalins. Klausimas yra kitas. Reikėtų susirūpinti visiems dėl to, kad žmogus, matyt, nebeatsirenka“, – dėstė R. Karbauskis.

Spaudos konferencijos metu M. Puidokas išsakė pastabų dėl LVŽS programos įgyvendinimo – esą daugelis reformų buvo atliktos skubotai, jų neaptarus. Jis taip pat paragino R. Karbauskį atsibusti ir vykdyti programą.

Atsakydamas į šiuos teiginius, R. Karbauskis tvirtino, kad programa iš tikrųjų vykdoma.

„Beveik nėra straipsnių, krypčių, kur mes nedarytumėm kažko tai. Jeigu žmogus teigia, kad niekas nedaroma, ar kažkas daroma ne taip, tai jis turėtų nors kokius argumentus pasakyti. Šiuo atveju, aš žinau ir suprantu, kad jokių argumentų būti negali, nes realiai neigimas visko yra menamos realybės tvirtinimas.

Aš kiek girdėjau, Saulių Skvernelį išvadino neoliberaliu. Mes visi turim skirtingų pažiūrų į vieną ar kitą klausimą. Bet įžeidinėti kolegas... M. Puidokas nebūtų tapęs Seimo nariu, jeigu nebūtų sąraše Valstiečių žaliųjų sąjungos, jeigu nebūtų visi rinkėjai, kurie balsavo vienmandatėje apygardoje už jį, matę Sauliaus Skvernelio ir Ramūno Karbauskio nuotraukų šalia jo. Tai – visiškai akivaizdu, bet žmogus [...] mano, kad jis tuos rinkimus laimėjo, kad jis yra tas žmogus, kuris žino, kaip reikia spręsti, kaip reikia padaryti“, – komentavo R. Karbauskis.

Į Seimą M. Puidokas pateko laimėjęs rinkimus Aleksoto-Vilijampolės apygardoje, sulaukęs 5267 rinkėjų palaikymo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi