Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.01 11:36

Įsigalioja draudimas žvejoti lydekas: neteisėtai sužvejota lydeka gali kainuoti 300 eurų

LRT.lt 2019.02.01 11:36

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (AAD) primena, kad siekiant apsaugoti lydekų populiaciją, prieš jų nerštą ir neršto metu (nuo vasario 1 d. iki balandžio 20 d.) lydekas žvejoti draudžiama, sakoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Šis draudimas galioja visuose Lietuvos vandens telkiniuose (išskyrus privačius tvenkinius ir kūdras) ir yra taikomas tiek žvejams mėgėjams, tiek verslininkams. Per visą lydekų žvejybos draudimo laiką bus vykdoma ir kasmetinė aplinkosauginė akcija „Lydeka“, kurios metu aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai vykdys sustiprintą vandens telkinių kontrolę.

Vykstant akcijai su aplinkosaugininkais dirbs ir beveik 400 neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių.  

Už draudžiamu metu sugautą lydeką pažeidėjams gresia administracinės baudos nuo 120 iki 300 eurų su pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimu. Taip pat už kiekvieną draudžiamu metu sužvejotą lydeką teks atlyginti 145 eurų žalą žuvų ištekliams, o lydeką sugavus gamtinių rezervatų ar ichtiologinių draustinių vandens telkiniuose, žala bus skaičiuojama taikant trigubą žalos apskaičiavimo įkainį.

Aplinkosaugininkai tikisi ir žvejybos plotų, kurių naudojimui yra išduota beveik 900 leidimų, naudotojų, t. y. buvusių vandens telkinių nuomininkų, taip pat žvejų mėgėjų ir visuomenės pagalbos.

Todėl aplinkos apsaugos pareigūnai ragina nedelsiant pranešti apie pastebėtus žvejybos taisyklių pažeidimus. Tai galima padaryti paskambinus bendruoju pagalbos telefonu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi