Naujienų srautas

Lietuvoje2019.02.01 10:09

Buvusi vyriausybės kanclerė pažėrė kritikos S. Skvernelio kalbai: parodė didelį empatijos trūkumą

LRT.lt 2019.02.01 10:09

Po premjero Sauliaus Skvernelio kalbos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavime, kuomet dviprasmiškai užsiminta apie krykštaujančius vaikus prezidentūroje, atgarsiai netyla jau beveik savaitę.

Sureagavo ir S. Skvernelio pagrindiniai konkurentai rinkimuose, viešųjų ryšių specialistai, o penktadienį savo nuomonę išsakė ir buvusi vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė.

Anot kartu su S. Skverneliu dirbusios buvusios kanclerės, S. Skvernelio kalba – komunikaciniai triukai, nukreipti tam tikriems kandidatams tikslingai, o kai kurie premjero kalbos epizodai rodo ir empatijos trūkumą.

„Keistai atrodo ir argumentas, kad tik krykštaujančius darbo vietoje vaikus turintis žmogus gerai supranta šeimas. Tada reiktų daryti prielaidas, kad toks žmogus nesupras visų kitų žmonių, pvz. daugiavaikių šeimų ar šeimų, kurių pajamos yra tik nedidelė dalis premjero pajamų. Taip pat nesupras ir pensininkų, menininkų ar kitų nei policininko ar seimo nario/ministro/premjero profesijų žmonių. Moterų tai tikrai nesupras. Toks pasisakymas rodo dar ir labai didžiulį empatijos trūkumą kitokio likimo žmonėms nei jis pats- tiems, kas vaikų negali turėt ar jų neteko, vienišų tėvų ar mamų šeimoms“, – svarstė M. Dargužaitė.

Skandalą sukėlusi kalba neturi nieko bendro su valstybės valdymu

Buvusi vyriausybės kanclerė negailėjo kritikos S. Skvernelio išsakytoms mintims. Esą tai, kas buvo pasakyta suvažiavime neturi nieko bendro su valstybės valdymu, o tam tikros frazės leidžia tikėtis, jog rinkimų kampanija gali būti be turinio ir vizijų, tačiau su dideliu asmenikumu ir kandžiomis mintimis.

„Viešoje erdvėje vis dar gvildenama Skvernelio „prezidentinė“ kalba apie tai, kaip „atėjo laikas šaltuose valstybės rūmuose girdėti krykštaujančių vaikų juoką, jausti šeimos šilumą“ ir kitos nieko bendro su valstybės valdymu neturinčios frazės. Niekam nėra abejonės, kad šie pasisakymai – tai labai apgalvoti komunikacijos triukai, nukreipti prieš kai kuriuos kandidatus bei esamus ir buvusius šalies vadovus. Ši kalba taip pat buvo įvadas į tai, kokios prezidentinės kampanijos galime tikėtis: be jokio turinio, be vizijų ir tuo labiau be jokio plano ar paaiškinimų, kokių permainų ketinama imtis ir ką svarbiausia daryti, kad Lietuvoje būtų vis geriau gyventi visiems“, – savo mintimis „Facebook“ paskyroje dalinasi M. Dargužaitė.

E. Blaževič/LRT nuotr.

Anot jos, priešingai nei viešojoje erdvėje svarstė kai kurie komunikacijos specialistai, S. Skvernelio kalboje nėra bendrumo su B. Obamos ar kitų pasaulio lyderių šeimos žmogaus įvaizdžiu.

„Kaip tik šiuo metu skaitau Michelle Obamos prisiminimų knygą. Viena pasakojimo linija ypač užstrigo: jos nuolatinis rūpestis, kad jos vaikai negalės turėti „normalios“ vaikystės. Ją nuolatos graužė kaltės jausmas, kad Obamos politinė karjera iš jų vaikų atėmė labai daug vaikystės malonumų, kad vaikai ne dėl savo pasirinkimo tapo viešais asmenimis ir nuo pat vaikystės turėjo susigyventi ne tik su privatumo praradimu, bet ir matyti ir girdėti neįtikėtinai daug įžeidinėjimų ir šmeižto, skirto visai jų šeimai. Privatumo praradimas ir neigiamos viešumo pasekmės yra sunkus išbandymas bet kam.

Todėl dauguma politikų kaip gali labiau saugo savo šeimos privatumą ir bando apsaugoti savo artimuosius nuo bet kokio nereikalingo dėmesio. Ėjimas į politiką ir ypač kandidatuojant į tokią poziciją kaip šalies vadovo, yra didžiulis visos šeimos ir ypač vaikų „normalaus“ gyvenimo paaukojimas. Todėl vaikų kaip talismanų įtraukimas į savo politinių ambicijų komunikaciją man kuria ne šeimos žmogaus įvaizdį, o atvirkščiai – gana savanaudiško ir dėl karjeros pasiryžusio savo šeimos gerovę paaukoti vyro“, – svarstė M. Dargužaitė.

Buvusi S. Skvernelio komandos narė taip pat tikisi, jog būsima rinkimų kampanija nevirs ekstrevagantiškais pasisakymais garsėjančio JAV vadovo Donaldo Trumpo kopija ir bus daugiau turinio nei emocijos.

„Labai tikiuosi, kad kandidatų į prezidentus retorika nustos kopijuoti Donaldo Trumpo lygio rinkiminę kampaniją, o mes, rinkėjai, galėsime išgirsti tikro turinio ir konkrečių idėjų, kodėl turėtume rinkti vieną ar kitą kandidatą“, – apie S. Skvernelio retoriką nuomonę dėstė M. Dargužaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi