Lietuvoje

2019.02.01 09:42

E. Gentvilo užmojis: Liberalų sąjūdis po rinkimų sieks suvienijimo su A. Zuoku ir A. Armonaite

ELTA2019.02.01 09:42

Prieš kovo mėnesį vyksiančius Savivaldos ir merų rinkimus Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas neslepia optimizmo. Politiko nuomone, rinkimai liberalams bus sėkmingi todėl, tvirtina E. Gentvilas, po Savivaldos rinkimų Liberalų sąjūdis sieks tapti liberalių jėgų „konsolidacijos branduoliu“ Lietuvoje.

Politikas neslepia, kad sieks susivienijimo tiek su buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko vadovaujama partija, tiek su iš Liberalų sąjūdžio pasitraukusių sostinės mero Remigijaus Šimašiaus ir Seimo narės Aušrinės Armonaitės kuriamomis, tačiau, pasak jo, kol kas nesėkmingomis iniciatyvomis. 

Liberalų lyderio teigimu, tai, kad partija Savivaldybių tarybų rinkimuose iškėlė 48 kandidatų sąrašus, rodo, jog neigiamus procesus Liberalų sąjūdyje pavyko suvaldyti. 

„Kas čia šūkavo apie liberalų mirtį ir išsibėgiojimą po komitetus? (...) Pavyko suvaldyti procesus partijoje, manau, kad ir rinkimai bus labai neblogi“, - „Žinių radijui“ penktadienį kalbėjo E. Gentvilas.

Liberalo teigimu, partija rinkimuose turėtų laimėti 8 mero postus bei 170 tarybos narių mandatų.

„Kalbant apie mero postus, manau, turėsime 8, šitoje kadencijoje turėjome 10, plius per liberalų sąrašą atėjęs (Kęstutis - ELTA) Tubis (...), Tarybos narių skaičių įsivaizduoju apie 170, vietoje buvusių 220 mandatų“, - teigė jis. 

E. Gentvilas prakalbo apie nuo partijos atskilusių partiečių nesėkmes kuriant naują liberalų partiją. Todėl, pabrėžia jis, po Savivaldos rinkimų Liberalų sąjūdis sieks suvienyti tiek A. Zuoką, tiek politines iniciatyvas, kurias pastaruoju metu siekia kurti iš partijos pasitraukę sostinės meras R. Šimašius ir A. Armonaitė. 

„Po Savivaldos rinkimų mes skelbiame iniciatyvas dėl liberalių jėgų vienijimo, kalbu ir apie Zuoko partiją, ir apie Armonaitės ar Šimašiaus iniciatyvas, kurios nelabai sėkmingos kol kas. Nenoriu aš pasišaipyti, atvirkščiai, aš galvoju apie galimybę bendradarbiauti su jais vienu ar kitu formatu, nenorime sudeginti tiltų“, - pabrėžė E. Gentvilas. Galiausiai, akcentavo politikas, Liberalų sąjūdį jis ateityje matantis kaip liberalių Lietuvos jėgų konsolidacijos branduolį. 

„Rinkėjų interesas yra matyti liberalus nesusiskaldžiusius ir, aš įsivaizduoju, kad Liberalų sąjūdis gali tapti tuo konsolidacijos branduoliu“, - apibendrino politikas. 

Tiesioginiai merų ir Savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.