Lietuvoje

2019.01.31 19:51

Į ministres siūloma I. Gudžiūnaitė – „socialdarbiečių“ sąrašo Vilniaus rinkimuose lyderė

BNS2019.01.31 19:51

Į aplinkos ministres teikiama Irma Gudžiūnaitė yra įrašyta pirmuoju numeriu į Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatų sąrašą Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose, ketvirtadienį patvirtino partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Čia visiškas atsitiktinumas, kad taip išėjo. Ji apskritai yra matoma, dirba gerai Vyriausybėje, dalyvauja posėdžiuose. Jos kandidatūrą pasirinko pats premjeras“, – BNS sakė politikas.

I. Gudžiūnaitė į „socialdarbiečių“ gretas įstojo 2018 metų birželį, BNS patvirtino partijos atstovė Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

I. Gudžiūnaitė jau nebeturi galimybių atšaukti savo dalyvavimo savivaldos rinkimuose. Sausio 27 diena buvo paskutinė diena, kai partijos, rinkimų komitetai ar kandidatai gali atsiimti pareiškinius dokumentus.

G. Kirkilas teigė nežinantis, kurio posto atsisakytų I. Gudžiūnaitė, jeigu būtų išrinkta į tarybą.

„Aišku, čia jai pačiai spręsti, kaip daryti, bet jeigu jau ji pasiryžo dalyvauti Vyriausybėje, tai čia gal yra jos prioritetas“, – tvirtino parlamentaras.

„Socialdarbiečiai“ kandidato į Vilniaus merus nekelia ir rems buvusio sostinės vadovo Artūro Zuoko kandidatūrą.

Savivaldos rinkimai vyks kovo 3 dieną.

30-ies I. Gudžiūnaitė šiuo metu dirba teisingumo viceministre. Anksčiau ji buvo teisingumo atašė Lietuvos atstovybėje Europos Sąjungoje, vyriausioji specialistė Teisingumo ministerijoje.

Ji yra buvusi Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) kontrolės komisijos nare, beveik 15 metų priklausė Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungai.

Pati politikė anksčiau BNS teigė norinti susilaikyti nuo komentarų iki prezidentės sprendimo dėl jos paskyrimo, o ketvirtadienio pavakare su ja susisiekti nepavyko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt