Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.31 16:49

Po kaltinimų premjero patarėjui – prezidentės siūlymas keisti įstatymą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlys įstatymų pataisas, uždrausiančias politinio pasitikėjimo pareigūnams būti ekspertais viešųjų pirkimų komisijose. Žiniasklaida skelbė, kad pernai viešųjų ryšių konsultanto Dariaus Gudelio įmonė viešuosiuose pirkimuose laimėjo sutarčių už 2,5 milijono eurų. Dalyje konkursų sprendimo teisę turėjo premjero patarėjas Tomas Beržinskas, kaip Nacionalinės mokėjimų agentūros viešųjų pirkimų ekspertas.

Pats D. Gudelis esą dažnai lankėsi vyriausybėje, susitiko su Sauliumi Skverneliu. Situaciją pradėjusi aiškintis Seimo Antikorupcijos komisija dėl D. Gudelio laimėtų viešųjų pirkimų žada kreiptis į STT, o dėl T. Beržinsko dalyvavimo priimant sprendimus – į tarnybinės etikos komisiją.

Pats T. Beržinskas sako, kad premjeras nežinojo apie jo, kaip eksperto, dalyvavimą vertinant kelių konkursų pasiūlymus dėl viešinimo paslaugų pirkimo ir jo balsas esą neturėjo lemiamos reikšmės.

„Ne, interesų konflikto aš visiškai nematau, nes manęs nesieja su jokia viešųjų ryšių įmone nei giminystės santykiai, nei finansiniai įsipareigojimai. Pažįstu ne tik D. Gudelį, o praktiškai visų viešųjų ryšių agentūrų vadovus, su jais aš irgi pabendrauju, bet mūsų santykiai yra išimtinai dalykiniai. O tokios prievolės įspėti premjerą neturiu“, – LRT TELEVIZIJAI sako premjero atstovas spaudai T. Beržinskas.

„Tai išorės žmonių dalyvavimas. Tai yra vienas iš tokių žmonių, kuris nesprendžia galutinai nieko. Yra vienas iš ekspertų, susijęs su tuo, kad (viešieji – LRT.lt) pirkimai tapo skaidresni. Tai nebėra vienas asmuo, dalyvauja gana daug ekspertų. Tad jeigu čia yra T. Beržinsko įstatymo pataisos, tai per didelė garbė patarėjui suteikiama“, – su šypsena veide teigia premjeras.

„Norint atitikti aukščiausius pirkimų skaidrumo standartus, institucijų vadovai turėtų dėti visas pastangas, siekiant depolitizuoti pirkimų procesus. Tam būtina vengti politinių pasitikėjimo tarnautojų dalyvavimo vertinimo komisijose, priimant sprendimus dėl viešųjų pirkimų. Todėl prezidentė siūlys keisti viešųjų pirkimų įstatymą ir siūlys pataisą, uždraudžiančią politinio pasitikėjimo tarnautojams ir valstybės politikams dalyvauti pirkimų komisijose“, – dėsto prezidentės patarėja ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Lina Antanavičienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi