Lietuvoje

2012.07.17 18:05

Šventiškai pasipuošusi Klaipėda virs ryškiausiu miestu

Marija Gabrienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.07.17 18:05

Po dviejų savaičių švęsianti 760 metų jubiliejų ir tradicinę Jūros šventę, Klaipėda virs ryškiausiu Lietuvos miestu. 

Po dviejų savaičių švęsianti 760 metų jubiliejų ir tradicinę Jūros šventę, Klaipėda virs ryškiausiu Lietuvos miestu.

Septyniolika metų uostamiesčio erdves puošiantis dailininkas Anatolijus Klemencovas šį kartą pasirinko raudoną ir geltoną – Klaipėdos vėliavos spalvas, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Virš miesto rotušės, kurioje dirba Klaipėdos meras, plevėsuojanti miesto vėliava paskatino dailininką A. Klemencovą artėjančioms šventėms miestą papuošti tokiomis pat ryškiomis spalvomis.

Raudona, simbolizuojanti veržlumą, aktyvumą, pasak menininko, gražiai atsiskleidžia pilkoje eksterjero erdvėje.

„Apskritai raudona spalva asocijuojasi su Klaipėdos architektūra, su Klaipėdos čerpėmis, su senamiesčiu, su tuo pačiu universitetu, kuris taip pat pastatytas iš raudonų plytų. Sakyčiau, kad tai visiškai natūralus ir normalus sprendimas“, – kalbėjo A. Klemencovas.

Pasak dailininko, pagrindinė užduotis buvo išlaikyti stiliaus vientisumą. Todėl šventės svečius prie senojo turgaus ir Biržos tilto pasitiks trikampio formos kompozicijos „Po Klaipėdos stogu“. Jų viduje kabančiais varpais galės paskambinti kiekvienas norintis.

Kasmet vis naujais vizualiniais sprendimais stebinantis menininkas šiemet svečiams ruošia vėjo skulptūrų alėją .Miesto centre jau stovi vėjo siūbuojama švytuoklė ir vėjagaudės. O rugpjūčio 1-ąją atvykusieji į miesto gimtadienį ir Jūros šventę ant Biržos tilto, 8 metrų aukštyje, išvys vėjo gaudykles.

Dar vienas netikėtas sprendimas – tradicinį mero priėmimo vakarą dailininkas siūlo papuošti 18 metrų ilgio fantasmagoriška freska. Joje – šventinis stalas.

„Klaipėda man tai asmeniškai asocijuojasi su viduramžių miestu. Užtat personažai bus pasodinti prie šito stalo iš visų epochų, pradedant viduramžių ir baigiant šiais laikais“, – sumanymą pristatė A. Klemencovas.

Danės krantinėje plevėsuos ryškios šventinės, o virš Tiltų gatvės – istorinės Klaipėdos vėliavos.

Šventiškai papuošti miestą šiemet iš savivaldybės biudžeto skirta apie 80 tūkst. litų – perpus mažiau nei pernai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.