Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.31 14:34

Nubyrėjus kandidatams iš savivaldos rinkimų iškrito ir keli partijų sąrašai

BNS 2019.01.31 14:34

Dėl įvairių priežasčių nubyrėjus keliems šimtams kandidatų, iš savivaldos rinkimų iškrito ir penki partijų bei dar keli visuomeninių komitetų sąrašai, nesurinkę minimalaus reikalingo rinkimuose dalyvaujančių žmonių skaičiaus.

Vyriausioji rinkimų komisija ketvirtadienį neregistravo Darbo partijos kandidatų sąrašų Kaišiadorių rajone ir Panevėžio mieste, Kelmės rajone griuvo Lietuvos žaliųjų partijos sąrašas.

Kėdainių rajone dėl nesurinkto minimalaus kandidatų skaičiaus iš rinkimų iškrito Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašas, Šilalės rajone – Centro partijos sąrašas.

Taip pat VRK ketvirtadienį iš rinkimų išbraukė visuomeninių komitetų „Už pokyčius Klaipėdoje“, „Palangiškiai“ ir „Vilnius gali“ kandidatų sąrašus.

Anksčiau iš savivaldybių rinkimų kovos pašalintas visuomeninis rinkimų komitetas „Už Kaišiadoris“ bei komitetas „Piliečių jėga ir teisingumas“ sostinėje, nes iš jų išėjo dalis steigėjų ir nebeliko būtino skaičiaus narių.

Įstatymas numato, kad savivaldybių tarybų rinkimuose keliamame sąraše kandidatų negali būti mažiau negu pusė renkamų tos savivaldybės tarybos narių.

Pareiškinius dokumentus dalyvauti rinkimuose buvo pateikę per 14 tūkst. pretendentų, tačiau jų liko maždaug 13 tūkst. 800. Keli šimtai kandidatų buvo išbraukti dėl nuslėpto teistumo, pavėluotai pateiktų deklaracijų, kitoje savivaldybėje, nei kandidatuoja, deklaruotos gyvenamosios vietos ir t. t.

Tiesioginiai merų ir savivaldybių tarybų rinkimai vyks kovo 3 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi