Lietuvoje

2019.01.31 14:47

A. Zuoko prisistatymas rinkimams: spalvinga komanda ir kandi kritika dabartiniam merui

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2019.01.31 14:47

Vilniaus miesto mero rinkimuose dalyvaujantis Artūras Zuokas ketvirtadienio vidurdienį pristatė savo komandą, su kuria dalyvaus savivaldybių rinkimuose.

A. Zuokas dar prieš oficialų pristatymą intrigavo, kad jo komandą sudarys nemažas skaičius narių, net 102.

„Esame vieninteliai, kurie iškėlėme 102 kandidatus, didžiausią galimą skaičių pagal įstatymus“, – apie savo komandą renginio pradžioje pasisakė A. Zuokas.

Komandoje – žinomos asmenybės

Dar kartą mero vardo siekiantis A. Zuokas išskyrė, kad jo kandidatų sąraše yra 35 moterys, taip pat sąraše yra buvusių ministrų, Seimo narių, garsių meno žmonių, verslo atstovų.

Renginio pradžioje kandidatas pristatė komandos pagrindą – 30 narių. Joje yra ir ilgametis A. Zuoko „ginklanešys“ Žilvinas Šilgalis, kurį A. Zuokas apibūdino kaip patikimą ir žodžio žmogų. Taip pat komandoje – Nijolė Jagelavičienė, Kęstutis Nėnius, kurie jau turi darbo savivaldybės taryboje patirties.

Su A. Zuoku į rinkimus eis ir žymus fotomenininkas Jonas Staselis, taip pat dizaineris Seržas Gandžumianas.

Vienas įdomiausių komandos narių – verslininkas Antanas Zabulis, buvęs telekomunikacijos bendrovės vadovas, tačiau pastaraisiais metais jis buvo priverstas varstyti teismų duris prekybos poveikiu byloje.

Pagrindinis dėmesys – viešajam transportui, švietimui, erdvėms

Būsimų savo bei komandos darbų pristatyme A. Zuokas pagrindinį dėmesį kreipė į viešojojo transporto problematiką sostinėje. Kandidatas kaip vieną pagrindinių idėjų mato nemokamą viešojo transporto paslaugą sostinėje.

E. Blaževič/LRT nuotr.

„Nemokamas viešasis transportas, kaip priemonė išspręsti spūsčių problemą, A juostos ir daugelis kitų dalykų. Norime būti pirmieji, kurie dalijimosi sistemoje esančius automobilius įtrauktume į bendrą viešojo transporto sistemą“, – sakė A. Zuokas.

Dėmesį kandidatas atkreipė ir į švietimo padėtį mieste – kaip pagrindines problemas išskyrė mokslo kokybę, taip pat ugdymo tinklo sistemą Vilniuje.

„Mokykla turi būti 500–600 vaikų, tankesnis tinklas, tai, be to, mažintų ir kamščius, vaikų nereikės vežti per visą miestą“, – sakė A. Zuokas.

Kandidatas pristatyme nepraleido progos netiesiogiai įgelti ir dabartiniam sostinės vadovui Remigijui Šimašiui, primindamas kai kuriuos šio atlikus darbus, kuriuos pristatyme A. Zuokas įvertino labiau kaip kosmetinius darbus.

„Vilnius nusipelno ne kosmetinio remonto, kalbant apie Neries upės pakrantę, o rekonstrukcijos. Kokia turėjo būti Neris, kas buvo planuota, o liko sovietmečiu planuotas melioracijos griovys, bet su naujomis trinkelėmis“, – kandžiomis replikomis pristatyme svaidėsi A. Zuokas.

LRT.lt primena, kad savivaldybių rinkimai šiais metais vyks kovo 3 dieną.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt