Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.31 11:34

H. Daktaro būklė sunki, pranešama apie insultą

lrytas.lt 2019.01.31 11:34

Naujienų portalas lrytas.lt ketvirtadienį sulaukė patvirtinimo, kad iki gyvos galvos kalėti nuteistas 61 metų Henrikas Daktaras, pravarde Henytė, yra paguldytas Kauno klinikose.

Trečiadienį pablogėjus sveikatos būklei, garsus Kauno nusikalstamo pasaulio veikėjas į klinikas buvo pristatytas iš Pravieniškių pataisos namų medicinos tarnybos. Tuo pasirūpino kolonijos medikai, nusprendę, jog situacija pernelyg sudėtinga, kad jį būtų galima gydyti tame pačiame Pravieniškių miestelyje esančioje Laisvės atėmimo vietų ligoninėje.

Remdamasis H. Daktaro žmonos Ramutės Daktarienės pasakojimu, naujienų portalas tv3.lt pranešė, jog jį ištiko insultas. Reanimacijos medikai portalui lrytas.lt ketvirtadienio rytą nepaneigė, kad jis gydomas šiame skyriuje, bet nieko nekomentavo. H. Daktaro sveikatos būklė sunki, tačiau daugiau apie ją nieko nepranešama. R. Daktarienė teigė vyksianti pas Pravieniškių pataisos namų direktorių, kad jai būtų leista ateiti į vyro palatą.

Kauno „mafiozą“ į ligoninę lydėjo ginkluoti apsaugos pareigūnai, pasilikę joje ir po paguldymo. Lrytas.lt paskambino į H. Daktaro motinos Jadvygos Daktarienės užeigą „Pas Jadvygą“, esančią Vilijampolės rajone. Atsiliepusi darbuotoja pasakė, kad J. Daktarienė išvykusi. Gali būti, jog ji skubiai išvažiavo į klinikas, kur guli jos sūnus. Užeigos darbuotoja užsiminė, kad ir pati J. Daktarienė šiuo metu „labai serga“.

Skundėsi pašlijusia sveikata

H. Daktaras yra nuteistas kalėti iki gyvos galvos dėl kito garsaus Kauno „mafiozo“ Rimanto Ganusausko-Mongolo nužudymo ir kitų kraupių nusikaltimų. Vadinamojoje Daktarų byloje yra sukaupta apie 200 nusikaltimų, tarp jų – daugiau kaip 30 žmogžudysčių. H. Daktarui inkriminuojama daugybė nusikaltimų – turto prievartavimas, kūno sužalojimas, žmogžudystė.

H. Daktaras buvo įpareigotas atlyginti aukų artimiesiems žalą, tačiau, portalo lrytas.lt žiniomis, iki šiol nėra su jomis atsiskaitęs. Teismui jis anksčiau tvirtino, jog jo materialinė padėtis sunki. Henytė ne kartą skundė Lietuvos institucijas, buvo nepatenkintas gyvenimo kalėjime sąlygomis. Jis pasiekė, kad 2018 metų gegužę būtų perkeltas iš Lukiškių kalėjimo į Pravieniškių pataisos namus, kur sąlygos ne tokios griežtos.

Būdamas kalėjime, jis sportavo, darė mankštą.  Henytė buvo pateikęs skundą ir dėl higienos normų neatitikimo Lukiškių izoliatoriaus-kalėjimo kameroje, kurioje jis buvo įkalintas. Todėl esą pašlijo jo sveikata, jis patyrė neigiamų išgyvenimų. H. Daktaras tąsyk prašė priteisti jam iš valstybės 289,6 tūkst. eurų neturtinę žalą, tačiau Vilniaus apygardos teismas šią sumą nurėžė labai smarkiai, iki 868 eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi