Lietuvoje

2019.01.31 11:36

E. Misiūnas apie ugniagesių vadą: gailiuosi, kad pasiūliau tą žmogų

BNS2019.01.31 11:36

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigia, kad gailisi anksčiau pasiūlęs Kęstutį Lukošių vadovauti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Jis kartoja negalįs toliau dirbti su šiuo pareigūnu.

„Tikrai gailiuosi, kad esu pasiūlęs tą žmogų užimti tokias pareigas. CV atrodė labai gražiai – jaunas, perspektyvus, mokslų daktaras, verslininkas, iniciatyvus. Korupcijos židinius, bėdas išsakiau, sutarėme, kad kovosime su korupcija, skaidrinsime sistemą, bet išėjo tas pats senas raugas“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė E. Misiūnas.

Jis tvirtino, kad sutartis dėl kopėčių tėra viena iš nepasitenkinimo K. Lukošiumi priežasčių.

„Nuolatos informacija vienokia ar kitokia mus pasiekia. Buvo du tyrimai dėl viešųjų ir privačių interesų, kada buvo pamiršta deklaruoti brolio įmonė, pamiršta deklaruoti privatų verslą. Tada STT pažymos apie ryšius“, – vardijo ministras.

„Praėjusią savaitę gavome iš ugniagesių laišką apie tai, kaip statybos priežiūros srityje yra daromos veikos nelabai teisėtai. Mes vėl pradedame tyrimus. Tų bėdų yra ir yra“, – sakė E. Misiūnas.

Nors trečiadienį jam nepavyko į vyriausybės posėdį įtraukti klausimo dėl ugniagesių gelbėtojų vado atleidimo, vidaus reikalų ministras tikisi, kad jis bus svarstomas kitą savaitę.

„Pasakiau, kad su tokiu vadovu aš negaliu dirbti“, – pareiškė E. Misiūnas.

Jis siūlo atleisti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovą, nustačius, kad šis pažeidė įstatymus, kai praėjusių metų lapkritį pratęsė sutartį su įmone „Iksada“ dėl automobilinių kopėčių nuomos.

Sandorio vertė siekė beveik 2 mln. eurų.

„Mokėti už dešimties metų senumo kopėčias naujų kopėčių kainą – nelogiška“, – įsitikinęs ministras.

K. Lukošius sako sutartį pratęsęs, nes kitu atveju tarnyba liktų be kopėčių, o tai keltų grėsmę visuomenės saugumui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.