Lietuvoje

2019.01.31 11:18

Po humoro laidos apskųstas A. Vinokuras sulaukė geros žinios iš VRK: kandidatuoti galės

Šarūnas Nekrošius, LRT.lt 2019.01.31 11:18

Ketvirtadienį VRK posėdyje apžvalgininkas Arkadijus Vinokuras sulaukė geros žinios, jog nebus išbrauktas iš kandidatų sąrašų Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rinkimuose.  

Pats A. Vinokuras, kuris į savivaldybę bandys patekti su socialdemokratais ketvirtadienio posėdyje teigė, jog jam buvo neaisku, kodėl į jį buvo atkreiptas dėmesys dėl kitos pilietybės turėjimo, nors atitinkami dokumentai buvo sutvarkyti ir pristatyti atsakingoms institucijoms dar prieš 2012-ųjų Seimo rinkimus.

„Malonu girdėti tokį sprendimą, tačiau, savo atžvilgiu, norėčiau didesnio aiškumo iš jūsų pusės, nes kitos pilietybės aš neturiu, tik Lietuvos, o dokumentai buvo pateikti. Aš nemelavau“, – VRK posėdyje kalbėjo A. Vinokuras.

Savo ruožtu VRK vadovė Laura Matjošaitytė posėdyje teigė, kad situacija neaiški tapo dėl to, jog atitinkamų dokumentų neturi Registrų centras ir Migracijos tarnyba, todėl klausimas kyla, kodėl šių institucijų šie dokumentai nepasiekė.

„Mes prašytume, jog jūs informuotumėte ir pateiktumėte tuos pačius dokumentus, kokius turi VRK, ir kad ateityje, jeigu dar kažkur kandidatuotumėte, nekiltų neaiškumų ir tokių diskusijų“, – sakė VRK vadovė.

BNS nuotr.

Ginčas kilo po humoro laidos?

LRT.lt primena,kad situacija dėl A. Vinokuro pilietybės kilo po to, kaip, anot paties apžvalgininko, jį pasiekė žinia, jog po humoro laidos „Dviračio žinios“ oponentai apskundė jį VRK kaip turinti kelių šalių pilietybes.

„Dviračio žinių“ laidoje buvo teigiama neva turiu tris pilietybes. Šis pareiškimas davė nelauktų rezultatų. Pasinaudoję šia žinia „tomaševskininkai ir „karbauskininkai“, anot šaltinių, kreipėsi į VRK“, – savo asmeninėje paskyroje „Facebook“ tinkle rašė A. Vinokuras.

Įdomu tai, kad į šią, ganėtinai komišką situaciją sureagavo ir laidos vienas kūrėjų Vytautas Šerėnas, su ironija teigdamas, jog keista, kad dalis žmonių humoristinį siužetą vertino kaip tikrus faktus, jų net nepatikrinę.

„Kad „tomaševskininkai“ ir „karbauskininkai“ spektaklio, vaidybinės „Dviračio žinių“ laidos tekstus vertina kaip naujienų agentūrų informaciją – tai, sakyčiau, normalu ir nestebina. Bet, tikėkimės, kad VRK mąstymo lygmuo aukštesnis“, – sakė V. Šerėnas.

LRT.lt primena, kad rinkimai į savivaldybių tarybas vyks šių metų kovo 3 dieną.