Lietuvoje

2019.01.30 16:12

Numerių traukimas savivaldos rinkimuose sukėlė įtarimų

LRT.lt2019.01.30 16:12

Keliolika komitetų savivaldos rinkimuose numerį „3“ galėjo ištraukti neatsitiktinai – yra pagrįstų abejonių, kad rezultatai buvo klastojami, prašyme Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) teigia Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP).

Rašte VRK nurodoma, kad dalyje savivaldybių galėjo būti padaryti pažeidimai, prašoma priimtus sprendimus anuliuoti ir numerių traukimo procedūrą kartoti iš naujo.

„Daug kur nežinoma, kurioje vietoje buvo surengtas numerių traukimas ir kas ten dalyvavo. Pavyzdžiui, Varėnoje apie tai nežinojo patys rinkimų komisijos nariai. Be to, aiškėja, kad VRK nė nėra patvirtinusi numerių traukimo tvarkos“, – sako LSDP pirmininko pavaduotojas Justas Pankauskas.

Socialdemokratams kyla abejonių dėl skaidrus rinkimų komitetų numerių traukimo Anykščių, Birštono, Biržų, Druskininkų, Kazlų Rūdos, Pagėgių, Lazdijų, Skuodo, Širvintų, Ukmergės, Varėnos ir Vilkaviškio savivaldybėse.

Minėtose savivaldybėse rinkimų komitetai ištraukė numerį „3“.

„Kai kuriose iš šių savivaldybių rinkimuose dalyvauja tik vienas rinkimų komitetas, kurio atstovai „ištraukė“ 3-ius numerius. Kai kurios iš šių savivaldybių yra valdomos merų, kurie šiuose rinkimuose dalyvauja rinkimų komitetų sąrašuose (Anykščių – Kęstutis Tubis, Druskininkų – Ričardas Malinauskas, Lazdijų – Artūras Margelis, Pagėgiuose – Virginijus Komskis, Širvintų – Živilė Pinskuvienė, Varėnos – Algis Kašėta) ir jų atstovai taip pat netikėtai „ištraukė“ numerį „3“, – rašoma prašyme VRK.

Anot socialdemokratų, gavus informaciją iš skirtingų savivaldybių matyti, kad VRK rinkimų organizavimo skyrius nesugebėjo užtikrinti skaidrios ir sąžiningos rinkimų komitetų numerių traukimo procedūros, skirtingose savivaldybėse ji vyko chaotiškai, iš kai kurių savivaldybių gauta informacija, kad numeriai traukti nebuvo, jie tiesiog buvo pasitrinkti pagal pageidavimą.

Prašyme VRK teigiama, kad ne visi savivaldybių komisijų nariai buvo informuojami ir kviečiami į posėdžius, kuriuose buvo traukiami rinkimų numeriai – tokiu būdu buvo eliminuojama galimybė skaidriam numerių traukimo procesui.