Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.30 15:40

Gripo epidemija jau pareikalavo 8 aukų

Gripas šiemet jau pasiglemžė aštuonias aukas Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos ir Kauno savivaldybėse.

Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, mirusiųjų amžiaus intervalas – nuo 50 iki 95 metų.

DELFI žiniomis, jauniausiai gripo aukai – vyrui iš Panevėžio – buvo 53-eji. Apie pirmąją šių mėtų gripo auką ULAC pranešė praėjusį trečiadienį, šį antradienį paaiškėjo, kad mirusiųjų dėl gripo komplikacijų yra dar trys, trečiadienį ULAC DELFI patvirtino, kad gripo aukų skaičius išaugo iki aštuonių. ULAC teigimu, visos gripo aukos nebuvo pasiskiepijusios, dalis jų sirgo gretutinėmis ligomis, dalis pralaimėjo kovą su gripo komplikacijomis. Daugiausia gripo aukų užfiksuota Panevėžyje – keturios, du atvejai užfiksuoti Klaipėdoje, vienas Kaune ir vienas Šiauliuose.

Gripo epidemija jau paskelbta 18-oje iš 60 savivaldybių. Dėl gripo epidemijos dalis mokyklų stabdo savo veiklą. Mažiausias sergamumas gripu registruotas Marijampolės administracinėje teritorijoje, didžiausias – Alytaus.

Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 252 asmenys, iš kurių – 32 vaikai iki 2 m., 113 vaikų 2–17 m. amžiaus grupėje ir 107 suaugusieji. Ligoninėje gydytos šešios nėščiosios. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 19 asmenų.

Carli Jeen/Unsplash nuotr. 

Medikų rekomendacijos, kaip saugotis epidemijos metu:

tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;

vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;

vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;

laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas; neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;

gerai vėdinti patalpas;

susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;

sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi