Lietuvoje

2019.01.30 15:04

VTEK verdiktas: aukštas pareigas užėmę „Registrų centro“ darbuotojai pažeidė interesus

LRT.lt2019.01.30 15:04

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad viena esama ir vienas buvęs VĮ „Registrų centras“ (RC) darbuotojas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) nuostatas.

Buvęs RC direktoriaus pirmasis pavaduotojas Rimantas Ramanauskas nesilaikė šio teisės akto vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys, 6 straipsnio 1 dalies 4 punktas, 7 straipsnio 1 dalis). R. Ramanauskas, būdamas LMA narys ir viceprezidentas, viešųjų pirkimų procedūrose 2017 m. pasirašė tiesiogiai su šia asociacija susijusių dokumentų. VTEK neturi duomenų, kad jis būtų nusišalinęs. Tiriant taip pat nustatyta, kad R. Ramanauskas, teikdamas privačių interesų deklaraciją, nenurodė narystės ir viceprezidento pareigų LMA, o vėliau nedeklaravo ir aplinkybės, jog tapo LMA prezidentu.

Nesant pakankamai duomenų, kad UAB „Hnit Baltic“ būtų tiesiogiai susijusi su R. Ramanausko privačiais interesais, VTEK nutraukė tyrimą dėl jo dalyvavimo priimant sprendimus Geografinės informacinės sistemos programinės įrangos įmonės licencijos viešajame pirkime. Tyrimo duomenys rodo, kad R. Ramanauskas 2016 m. dalyvavo RC vykdytuose viešuosiuose pirkimuose, kuriuos laimėjo UAB „Hnit-Baltic“. Pirkimo sutartį su RC pasirašė šios bendrovės atstovas, kuris tuo metu buvo LMA narys. VTEK vertinimu, R. Ramanausko ryšis su UAB „Hnit-Baltic“ nėra tiesioginis. Vien aplinkybė, kad ryšis atsiranda per kitą LMA narį, nėra pakankama konstatuoti esant tiesioginiam ir akivaizdžiam interesų konfliktui.

Kadastro bylų kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Česnauskienė pažeidė VPIDVTĮ draudimą atstovauti privačioms grupėms ar asmenims ir ginti jų interesus valstybės ar savivaldybių institucijose, o taip pat – reikalavimą tinkamai ir laiku deklaruoti privačius interesus (12 straipsnio 2 dalis ir 5 straipsnio 1 dalis). Tyrimo duomenys rodo, kad J. Česnauskienė, kaip Lietuvos matininkų asociacijos (LMA) atstovė, 2017 m. su RC pasirašė dokumentus, kurie buvo susiję su matininkų ir geodezininkų kvalifikacijos kėlimo paslaugomis. Taip pat nustatyta, kad J. Česnauskienė pateikė su LMA susijusį pasiūlymą, kai RC vykdė viešuosius pirkimus. Be to, nustatyta, kad J. Česnauskienė nesilaikė 30 kalendorinių dienų termino privačių interesų deklaracijai pateikti nuo jos paskyrimo į RC Kadastro bylų kontrolės priežiūros skyriaus vedėjo pavaduotojos pareigas.

Siekdama gauti papildomos informacijos, VTEK atidėjo sprendimo priėmimą dėl RC Nemonopolinių paslaugų priežiūros skyriaus vedėjo Alvydo Janulevičiaus elgesio. Atliekamo tyrimo metu aiškinamasi, ar jis nesprendė su LMA susijusių klausimų eidamas pareigas RC, o taip pat – ar laiku ir tinkamai deklaravo privačius interesus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt