Lietuvoje

2019.01.30 14:48

Buvęs „Lidl“ parduotuvės direktoriaus pavaduotojas iš prekybos centro pavogė beveik 20 tūkstančių

LRT.lt2019.01.30 14:48

Iš Kauno Šilainių rajone esančio „Lidl“ prekybos centro seifo beveik 20 tūkst. eurų pavogęs buvęs šios parduotuvės direktoriaus pavaduotojas nuteistas realia ketverių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausme, sakoma teismo pranešime spaudai.

30-etis kaunietis buvusiai darbovietei turės grąžinti pavogtus pinigus bei atlyginti teisme patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Pavaduotojas iš seifo pavogtus pinigus sudėjo į „Lidl“ izoterminius maišelius, tačiau benešant nuplyšo maišelio rankenos, todėl maišelį su 800 Eur metalinių pinigų ir vienu 5 Eur popieriniu banknotu pavaduotojas paliko prie daugiabučio namo laiptinės. Už kelių valandų šio namo kiemo atėjusi tvarkyti kiemsargė laiptinėje rado įtartinai atrodančius „Lidl“ maišelius, pilnus euro ženklu pažymėtų pakuočių. Tai pastebėjusi moteris nedvejodama iškvietė policiją.

„Ši moteris pasielgė itin pilietiškai. Tai buvo vienas svarbiausių įrodymų, padėjęs atskleisti nusikaltimą. Vėliau ištyrus ant maišelių rankenų rastus biologinius pėdsakus ekspertizę atlikę specialistai konstatavo, kad ant jų likęs darbuotojo kvapas ir DNR“, − sakė bylą išnagrinėjęs Kauno apylinkės teismo teisėjas Alvydas Rimkevičius.

Nors jau kurį laiką „Lidl“ nebedirbo, nes buvo atleistas, tačiau tiksliai žinojo, kaip atidaryti duris, išjungti signalizaciją ir vaizdo kameras, žinojo savo ir buvusio bendradarbio seifo prisijungimo kodus.

Teismas, skirdamas realią laisvės atėmimo bausmę, atsižvelgė į tai, kad padarytas sunkus nusikaltimas. Kadangi A. K. kaltės dėl padaryto nusikaltimo nepripažino, jam buvo paskirta didesnė nei sankcijos vidurkis bausmė.

Šį nuosprendį per 20 dienų galima skųsti Kauno apygardos teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.