Lietuvoje

2019.01.30 15:30

Vyriausybė pasiūlė įstatymu numatyti ribojimus partijų nariams dalyvauti LRT valdyme

BNS2019.01.30 15:30

Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui, kad draudimas partijų nariams dalyvauti visuomeninio transliuotojo LRT valdyme būtų numatytas įstatyme, o ne Konstitucijoje, kaip siekia pataisą registravę parlamentarai.

Kultūros ministerija teigia, kad apribojimai LRT organų nariams dalyvauti politinių partijų ir kitų politinių organizacijų veikloje gali būti nustatomi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme. 

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, premjeras Saulius Skvernelis ir dar pusšimtis Seimo narių siūlė tokius apribojimus numatyti Konstitucijoje.

Vyriausybės pažymoje teigiama, kad „Konstitucija neturi būti keičiama, jeigu tai nėra teisiškai būtina“.

„Įstatyme, esant reikalui, galima numatyti ir saugiklius, jeigu jų reikia, dėl ko nereikėtų daryti intervencijos į Konstitucijos tekstą“, – vyriausybės posėdyje sakė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Konstitucijos pataisą teikė 52 Seimo nariai iš valdančiųjų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Socialdemokratų darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų, keli Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai.

Vyriausybės išvada neįpareigoja parlamentarų balsuoti taip, kaip siūlo Ministrų kabinetas.