Lietuvoje

2019.01.30 15:30

Karinės žvalgybos vadovas R. Baltrėnas: Rusiją domina visi rinkimai

ELTA 2019.01.30 15:30

Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) vadovas Remigijus Baltrėnas sako, kad Rusiją domina visi NATO valstybėse vykstantys rinkimai, ne išimtis ir Lietuva.

„Yra praktika ir iš kitų užsienio valstybių, kad Rusija kreipia dėmesį į visų NATO valstybių vykstančius rinkimus, ne išimtis ir Lietuva. (...) Rusiją domina visi rinkimai - ir savivaldybių, ir Prezidento, ir Europos Parlamento“, - trečiadienį žurnalistams Seime sakė R. Baltrėnas. 

Jis dalyvavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje, kuriame buvo pristatyta Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) metinė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaita.

Karinės žvalgybos vadovas nenorėjo plačiau komentuoti to, kaip Rusija domisi rinkimais, sakydamas, kad tai planuojama aptarti kitą savaitę pristatant metinę grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą. 

„Saugumo situacija stabiliai turinti iššūkį. Tai reiškia, kad rytinės kaimynės savo pajėgumus plėtoja į vieną arba į kitą kryptį. Detaliau galėsime kalbėti kitą savaitę, bet saugumas turi iššūkių, kuriuos reikia įvertinti ir priimti sprendimus“, - sakė R. Baltrėnas. 

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas, kalbėdamas apie grėsmes nacionaliniam saugumui, irgi neatmetė nedraugiškų jėgų siekio daryti poveikį ir savivaldos rinkimams. 

„Procesai, kurie vyksta tam tikrose savivaldybėse, kelia nerimą. Aišku, sakykime, nedraugiški interesai mato galimybes veikti ir išnaudodami savivaldybių rinkimus“, - sakė V. Bakas.