Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.30 12:35

Prezidentė: Pietų Korėjoje pastatytas „Independence“ laivas sutvirtino Lietuvos ir Korėjos santykius

LRT.lt 2019.01.30 12:35

Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Korėjos Respublikos ambasadorės Lietuvai Miros Sun skiriamuosius raštus.

Susitikime aptartas dvišalių ryšių stiprinimas ekonomikos, verslo bei inovacijų srityse, tarptautinė saugumo padėtis. Ambasadorė padėkojo Lietuvai už paramą taikos procesui Korėjos pusiasalyje.

Prezidentės teigimu, energetikos nepriklausomybę simbolizuojantis suskystintų gamtinių dujų terminalas, kurio specialusis laivas talpykla „Independence“ buvo pastatytas Pietų Korėjoje, sutvirtino Lietuvos ir Korėjos santykius.

Ši technologiškai itin pajėgi šalis yra svarbi Lietuvos prekybos partnerių Azijoje. Anot šalies vadovės, būtina toliau išnaudoti Europos Sąjungos ir Korėjos ekonominio bei prekybinio bendradarbiavimo galimybes, ypač plėtojant verslo ryšius aukštųjų technologijų ir inovacijų sektoriuose.

Susitikime taip pat aptartas bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose, turizmo galimybės, kultūros ir mokslo mainai.

Diplomatė turi anglų kalbos ir teisės išsilavinimą, 2018 m. paskirta ambasadore Lenkijoje. Prieš tai buvo Korėjos žmogaus teisių fondo valdybos pirmininkė, 2005–2007 m. ėjo Korėjos Respublikos prezidento biuro Užsienio komunikacijos vadovės pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi