Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.29 16:08

Gripas atslinko iki sostinės: nuo trečiadienio Vilniuje skelbiama epidemija

LRT.lt 2019.01.29 16:08

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Lietuvoje plinta itin sparčiai, o sąrašas miestų, kuriuose tokia epidemija jau paskelbta, pildosi kone kas kelias valandas. Apie tai, kad gripas pasiekė epidemijos lygį, netrukus planuoja skelbti ir Vilnius, tą oficialiai ketinama padaryti jau trečiadienį.

Apie tai LRT.lt patvirtino Vilniaus savivaldybės administracijos vadovas Povilas Poderskis.

„Šiandien planuojame pasirašyti įsakymą, kuriuo nuo rytojaus Vilniuje bus paskelbta gripo epidemija. Tai reiškia visą pluoštą rekomendacijų savivaldybės ir mieste veikiančioms įstaigoms, tarp jų bus prailgintas ir poliklinikų darbo laikas“, – apie pirminę informaciją dėl gripo LRT.lt pasakojo Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius.

P. Poderskio teigimu, rekomendacijos gyventojams bus panašios kaip ir ankstesniais metais, kuomet šis virusas pasiekdavo epideminį lygį.

„Norėtume atkreipti didesnį dėmesį gyventojų, kad jie kaip įmanoma labiau vengtų didesnių susibūrimo vietų, jeigu yra galimybė dirbtų nuotoliniu būdu, o pasirodžius simptomams geriau neitų į darbą, o kuo skubiau kreiptųsi į gydymo įstaigą“, –žurnalistams sakė P. Poderskis.

Pagal patvirtintą gripo epidemijos planą mokyklos, bet kuriuo atveju, gali pačios nuspręsti, ar užsidaryti, jeigu serga 20 proc. mokinių.

„Jokiais būdais nerekomenduojame vesti vaikų į ugdymo įstaigas, jeigu jau pastebimi pirmieji ligos simptomai. Reikia tiesiog vadovautis sveiku protu ir bendromis higienos taisyklėmis“, – LRT.lt sakė P. Poderskis.

BNS nuotr.

Gripas apima didžiuosius miestus 

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir toliau auga, epidemijos nuo antradienio paskelbtos Alytaus ir Šiaulių miesto, Raseinių, Lazdijų ir Telšių rajonuose. Iš viso – 14 savivaldybių. 61 šalies mokyklų uždarytos dėl gripo. 

Gripo epidemiją pirmadienį buvo paskelbę Prienų rajono, Ukmergės rajono, Ignalinos rajono, Panevėžio miesto, Kauno miesto, Kėdainio rajono, Jonavos rajono, Trakų rajono, Elektrėnų savivaldybės.

Trečiadienį epidemiją kartu su Vilniumi skelbs Klaipėdos miestas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ją rengiasi skelbti ir Kaišiadorių bei Šalčininkų rajonuose. 

Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų ketvirtąją savaitę registruotas Marijampolėje, o didžiausias – Alytuje.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės teigimu, epidemijas paskelbusios savivaldybės elgiasi skirtingai, tačiau dažniausiai jose ribojami susibūrimai, kuriuose gali plisti gripo virusas.

Ketvirtąją 2019 metų savaitę (sausio 21–27 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis buvo 155,6 atv./10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau – 146,0 atv./10 tūkst.  gyventojų, sakoma pranešime spaudai.

Medikai sako, kad šiuo metu gripu serga apie 7 tūkstančius žmonių ir tai – dvigubai daugiau nei pernai tuo pat metu. Sergamumas ir toliau sparčiai auga, kada jis pasieks piką ir ims mažėti, neaišku.

„Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis intensyviai didėja. Jei lygintume su tuo pačiu metu pernai užfiksuotu gripo ir peršalimo lygų skaičiumi, tai jis – dvigubai didesnis. Šiuo laikotarpiu stebime, kad sergamumo kreivė intensyviai auga, didėja, tai negalime prognozuoti, kada pasieksime piką“, – pasakoja ULAC Imunoprofilaktikos skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Asta Skrickienė.

Ketvirtąją šių metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę paguldyti 252 asmenys, iš kurių – 32 vaikai iki 2 metų, 113 vaikų 2–17 m. amžiaus grupėje ir 107 suaugusieji. Ligoninėje gydytos šešios nėščiosios. Intensyviosios terapijos skyriuje gydoma 19 asmenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi