Lietuvoje

2012.07.17 16:44

VRK įteikta beveik 110 tūkst. piliečių parašų, palaikančių referendumo iniciatyvą

ELTA 2012.07.17 16:44

Beveik 110 tūkstančių Lietuvos piliečių pasisakė už privalomąjį referendumą dėl Visagino atominės elektrinės (AE) statybos. 

Beveik 110 tūkstančių Lietuvos piliečių pasisakė už privalomąjį referendumą dėl Visagino atominės elektrinės (AE) statybos.

Tiek surinktų parašų referendumo iniciatyvinė grupė antradienį įteikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

Referendumo iniciatyva kilo iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei daugumos žaliųjų visuomeninių organizacijų.

VRK buvo informuota, kad jai įteikta 108 tūkst. 812 parašų popieriniame variante ir dar 1 tūkst. 121 parašas buvo gautas elektroniniu būdu.

Nors iniciatoriams nepavyko surinkti referendumui paskelbti reikiamų 300 tūkst. piliečių parašų, parašus pristatęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis Eltai sakė, jog tai, kad Seimas pagaliau paskelbė referendumą dėl naujos atominės elektrinės statybos, yra ir iniciatyvinės grupės didelis nuopelnas. Jis taip pat žadėjo aktyviai dalyvauti agitacinėje kampanijoje ir raginti žmones balsuoti prieš Visagino atominės elektrinės statybą.

Pagal Referendumo įstatymą, piliečių referendumo paskelbimo iniciatyvos teisė įgyvendinama 300 tūkstančių turinčių rinkimų teisę piliečių reikalavimu.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas mano, kad 3 mėnesių terminas 300 tūkst. parašams surinkti yra gana trumpas. „Referendumui surinkti parašus yra gana sunku, tam turėtų būti skiriamas žymiai ilgesnis laikas ar mažinamas būtinų parašų skaičius“, – sakė Z. Vaigauskas.

Jo nuomone, VRK tikriausia priims sprendimą netikrinti antradienį pristatytų piliečių parašų ir jų neperskaičiuoti, nes akivaizdu, kad parašų trūksta.

Beje, nors nepavyko surinkti reikiamų 300 tūkst. piliečių parašų, referendumas dėl naujos atominės elektrinės statybos, Seimo sprendimu, bus rengiamas. Tiesa, jis bus patariamasis.