Lietuvoje

2019.01.28 08:34

L. Linkevičius prieš vizitą į Makedoniją: šiai šaliai atsivers kelias tiek į NATO, tiek į ES

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.28 08:34

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankosi Makedonijoje, kuri neseniai pasiekė susitarimą su kaimyne Graikija dėl savo pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedoniją. Tai pirmasis oficialus Europos Sąjungos ministro vizitas šalyje, po lūžio dėl Makedonijos narystės Bendrijoje ir NATO. 

L. Linkevičius susitiks su šios šalies diplomatijos vadovu ir kitais aukščiausiais pareigūnais.

„Įvyko lūžis – šiai šaliai atsivers kelias tiek į NATO, tiek į Europos Sąjungos stojimo derybas. Tai gera žinia Europai, kai girdime įtemptų žinių apie „Brexitą“, kitokias įtampas. Tai viena gerų žinių 2019 metų pradžioje.

Taip sutapo, kad mano apsilankymas, oficialus vizitas Skopjė yra pirmas po visų šitų įvykių, visų sprendimų, pirmas oficialus Europos Sąjungos ministro vizitas į šalį. Tai dar kartą parodo mūsų paramą. Mes iš tikrųjų esame aktyvūs derybų rėmėjai“, – LRT RADIJUI sakė ministras.

Ketinama aptarti Makedonijos siekius tapti Europos Sąjungos ir NATO nare, Lietuvos ir Makedonijos dvišalį bendradarbiavimą, situaciją Vakarų Balkanuose.

Makedonija nuo 2005 metų yra Europos Sąjungos šalis kandidatė, pernai ji buvo pakviesta tapti NATO nare.

Praėjusių metų vasarą Makedonija ir Graikija pasirašė susitarimą, pagal kurį Makedonija taps Šiaurės Makedonija, o Atėnai savo ruožtu nebeprieštaraus šalies narystei Europos Sąjungoje ir NATO. Šį susitarimą, nutraukiantį 27-erius metus trukusį ginčą, praėjusią savaitę, nepaisant didelio dalies visuomenės nepasitenkinimo, ratifikavo Graikijos parlamentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt