Lietuvoje

2019.01.27 16:24

Teisingumo ministras rado trūkstamus rinkimų komisijų narius

BNS2019.01.27 16:24

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) visus trūkstamus 290 kandidatų į apylinkių rinkimų komisijų narius, praneša Teisingumo ministerija

Pagal šiemet įsigaliojusią naują savivaldybių rinkimų tvarką, jeigu nebuvo pasiūlyta pakankamai kandidatūrų arba apylinkės rinkimų komisijoje liko laisva vieta, trūkstamas kandidatūras turi pasiūlyti teisingumo ministras. Jo siūlomi asmenys negali būti partijų, rinkimų komitetų nariai.

„Džiaugiuosi, kad per tokį trumpą laiką atsirado tiek daug pilietiškų žmonių, kurie sutiko dirbti sunkų ir atsakingą darbą savivaldybių tarybų rinkimų metu. Tikiuosi, kad šie svarbūs savivaldos rinkimai bus sklandūs ir gerai organizuoti. Taip pat dėkoju už pagalbą ir Vyriausiajai rinkimų komisijai bei savivaldybių rinkimų komisijoms,“ – ministerijos pranešime cituojamas E. Jankevičius.

Rinkimų komisijos turėjo būti sudarytos likus ne mažiau 45 dienų iki rinkimų, šis terminas jau yra suėjęs.  Apylinkių rinkimų komisijų narių trūko 32 savivaldybėse. Praėjusią savaitę VRK teigė, kad preliminariai trūksta 100 apylinkių komisijų narių.

Tam, kad rastų kandidatų, Teisingumo ministerija kreipėsi į bendruomenes, į VRK, į savivaldybių rinkimų komisijas.

Ministerija skelbia, kad kvietimai buvo skelbiami ministerijos interneto svetainėje lapkričio ir gruodžio mėnesiais bei sausį.

„Iš gautų kandidatūrų ne visi pretendentai buvo pasiūlyti į šias pareigas, todėl vėliau jiems buvo pasiūlyta tapti apylinkių rinkimų komisijų nariais. Be to, dalis asmenų savo kandidatūras pateikė šią savaitę, taip pat pretendentų į apylinkių rinkimų komisijų narius sąrašą padėjo sudaryti ir VRK, patekusi ministerijai dalį galimų kandidatų pavardžių“, – BNS teigė ministerijos atstovas Audris Kutrevičius.

Rinkimų komisijos nariais gali tapti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.