Lietuvoje

2015.02.14 17:15

Panevėžiškiai nesutaria dėl miesto plano

Panevėžio valdžia niekaip negali patvirtinti specialaus plano, kuris gerokai išplėstų istorinę miesto dalį su paminklosauginiais apribojimais. Dėl jo nesutaria politikai, protestuoja dalis verslininkų ir miesto gyventojų.

Panevėžio valdžia niekaip negali patvirtinti specialaus plano, kuris gerokai išplėstų istorinę miesto dalį su paminklosauginiais apribojimais. Dėl jo nesutaria politikai, protestuoja dalis verslininkų ir miesto gyventojų.

Dėl specialiojo plano, kuriame leidžiama miesto centre statyti daugiaaukščius, nesutaria ne tik politikai – tam nepritaria ir dalis miesto gyventojų, kurie ketvirtadienį protestavo, kad planas būtų nepriimtas.

Specialusis planas numato gerokai išplėsti saugomą teritoriją, kuriai bus taikomi paveldosaugos apribojimai. Dėl to nesutaria ir patys valdininkai – Statybos inspekcijos atstovai po ilgų derybų planą patvirtino, tačiau jam spyriojasi paveldosaugininkai: pasak jų, saugoma teritorija tinkamai neįforminta.

„Galima keisti jau nustatytas ribas, tokį sprendimą turi priimti Vertinimo taryba, turi būti surašytas vertinimo aktas, ir jis turi būti įregistruotas Kultūros vertybių registre, bet šie veiksmai atlikti nebuvo. Kada atkreiptas dėmesys, kad toks aktas būtinas, tai per pusę metų Vertinimo taryba tinkamai akto surašyti nesugebėjo“, – sako Kultūros paveldo departamento Panevėžio teritorinio padalinio vedėjas Arūnas Umbrasas.

Verslininkai, kurių žemės sklypas patenka į istorinę miesto dalį, sako, kad specialiuoju planu iš jų atimama nuosavybė ir galimybė plėtoti verslą.

„Šiuo metu sklypas yra komercinės paskirties teritorija, specialiojo planavimo dokumentais ir kitais planavimo dokumentais jis padaromas rekreacine zona, tariamas agrarinis reliktinis kraštovaizdis, kuris yra visiškai nepagrįstas. Ir toks nustatymas yra visiškai neteisėtas“, – teigia įmonės „Deliuvis“ atstovas Tomas Ivanauskas.

Verslininkų ir kitus Panevėžio gyventojų skundus tyręs Seimo kontrolierius stebisi tokiais valdininkų veiksmais.

„Pareigūnų nesusikalbėjimas iš tiesų palieka labai slogų įspūdį, kadangi tai griauna valstybės autoritetą, valstybės institucijų autoritetą“, – sako Seimo kontrolierius Raimondas Šukys.

Šiuo metu taryba specialųjį planą dar vis svarsto.