Lietuvoje

2019.01.26 16:11

„Valstiečių“ suvažiavime – akmenys į opozicijos daržą: kirto ir socialdemokratams, ir konservatoriams

Šeštadienį vyksiančiame „valstiečių“ suvažiavime dalyvavęs Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas gavęs progą pasisakyti ne tik liaupsino valdančiąją koaliciją, kurioje dirba kartu su „valstiečiais“, bet ir nepraleido progos mesti akmenį į parlamentinės opozicijos daržą. 

Kreipdamasis į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavimo dalyvius jis kalbėjo, kad dirbo jau keturiose Seimo koalicijose ir teigė, kad esą dabartinė valdančioji koalicija dirba efektyviausiai. Negailėdamas liaupsių jis teigė, kad šiuo metu valdžioje esanti „valstiečių“ ir „socialdarbiečių“ koalicija gerina Lietuvos žmonių gyvenimą, kelia šalies ūkį.

Visgi jis teigė, kad opozicija kiša koja: „Vandeniu užsigrūdinome, bet variniai opozicijos vamzdžiai dar gaudžia. Dar ilgai tie vamzdžiai gaus ir vyksiančių rinkimų metu. Pagrindinis išmėginimas – prezidento rinkimai.“

Jis kalbėjo, kad LSDDP susikūrė tam, jog būtų išsaugoma valdančioji koalicija, kurią esą buvo siekiama sugriauti. G. Kirkilas teigė, kad svarbu atsilaikyti prieš dešiniuosius, nes jie esą šauks, kokia bloga valdžia.

G. Kirkilas, E. Blaževič/LRT nuotr.

Socialdemokratai – konservatorių satelitai

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis taip pat pažėrė kritikos strėlių opozicijos pusėn. Jis kalbėjo, Gintauto Palucko vadovaujami socialdemokratai yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) satelitas. Pasak R. Karbauskio didžiojoje dalyje balsavimų Seime sutampa socialdemokratų ir konservatorių balsavimai.

„Keista, nes anksčiau jie balsavo skirtingai. Ideologinių dalykų čia nėra, yra tik noras griauti balsavimus. Dėkoju LSDDP, kuri užtikrino, kad Seimo dauguma išliktų stabili, kad jie remia vyriausybę ir dirbame toliau. Jei nebūtų likę – priešlaikiniai Seimo rinkimai būtų vykę. Planas buvo socialdemokratus pilna sudėtimi išvesti iš koalicijos“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Kritikavo jis ir savus, sakydamas, kad sudarant 2016 metų parlamento rinkimų kandidatų sąrašą padarė klaidų. Anot jo, į Seimą pateko žmonės, kurie galvoja tik apie save, o ne apie tautą. Galima spėti, kad jis tokiais vadina Povilą Urbšį bei Justą Džiugelį, po kilusių konfliktų palikusius „valstiečių“ frakciją Seime.

Visgi R. Karbauskis teigė esąs įsitikinęs, kad kituose parlamento rinkimuose, vyksiančiuose 2020-aisiais, daugiausia rinkėjų balsų vėl surinks LVŽS: „Mes išlošime tuos rinkimus.“

Be to, politikas kalbėjo, kad skleidžiama daug „melo žinių“, o melas pilamas ant „valstiečių“ esą dėl to, kad opozicija neturi jokių pasiūlymų. Jis tikino, kad per pastaruosius dvejus metus konservatoriai nepateikė nė vieno konstruktyvaus pasiūlymo, o tik bandė stabdyti „valstiečių“ darbus.

„Labai juokingas Gabrieliaus Landsbergio pareiškimas, kad laimėję rinkimus konservatoriai atšauktų mūsų sprendimus. Man labai keista, kas būtų, jei prezidentu taptų žmonės, kurie krizės metais skolinosi su nesuvokiamomis palūkanomis“, – kritikos negailėjo R. Karbauskis.

Jis kalbėjo, kad nori konstruktyvaus darbo su opozicija, tačiau to būti esą negali, kol balsavimo metu ištraukinėjamos kortelės, valdantieji šmeižiami ir t.t.

Siūlė auklėti botagu

Tuo metu V. Kamblevičius „valstiečiams“ padovanojo botagą ir sakė, kad juo R. Karbauskis galės drausminti „vandenį drumsčiančius“ frakcijos narius Seime.

„Ką aš noriu pasakyti, gerbiamas Ramūnai. (...) Visose frakcijose yra atskalūnų ir atsiskyrėlių, mes patys turėjome Petrą Gražulį. Pas jus yra apie dešimt, kurie kartais jūsų neklauso“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

„Aš nesakau, kad reikia iš karto naudoti smurtą, bet reikėtų šitą pakabinti aukščiausioje vietoje frakcijoje, kad visi matytų“, – pridūrė jis.