Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.26 00:32

Lazdijų ligoninėje kuriamame konsultacijos centre dirbs gydytojai iš Kauno

Sveikatos apsaugos ministerijai skelbiant apie būtinybę pertvarkyti sveikatos įstaigų tinklą, rajonų ligoninės ieško būdų, kaip priartinti sveikatos paslaugas prie gyventojų. Lazdijų ligoninėje, kaip ir kitų rajonų sveikatos įstaigose, trūksta vaikų gydytojų. Čia kuriamame vaikų konsultacijos centre pacientus konsultuos Kauno medikai.

Kauno Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius Rimantas Kėvalas sako, kad pediatrų trūksta ne tik mažesnėse rajonų ligoninėse ir poliklinikose, bet ir didelėse, pavyzdžiui, Šiaulių ar Panevėžio.

Lazdijų ligoninė - ne išimtis, vaikų gydytojų specialistų čia išvis nėra. O šiemet Kaune mokslus baigs vos du vaikų ligų gydytojai. Ligoninės administracija jau senokai ieško vaikų pediatro, žada suteikti tarnybinį butą.

Planuojama, kad jau vasarį pas mažuosius pacientus į Lazdijus atskubės gydytojų specialistų komanda iš Kauno Vaikų ligų klinikos. Dukart per mėnesį konsultacijas teiks gydytojai pediatrai, pulmologai, kardiologai, alergologai. Nes esą ne kiekvienas gyvenantis kaime turi galimybę nuvykti pas gydytojus į Kauną ar Vilnių.

Pasak R. Kėvalo, kad vaikų sveikata nesirūpinama tinkamai, kai trūksta gydytojų, puikiai rodo faktas, kad penkiasdešimt procentų šauktinių nėra tinkami tarnybai dėl sveikatos būklės.

Plačiau apie tai – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi