Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.25 18:23

Buvę vidaus tarnybos generolai VST vado kaltinimus vadina absurdiškais

BNS 2019.01.25 18:23

Buvę vidaus tarnybos generolai neigia Viešojo saugumo tarnybos (VST) vado Ričardo Pociaus žodžius apie kurstytą nesantaiką vidaus reikalų sistemos įstaigose ir ragina jį pasitikrinti sveikatą.

„Gal tam žmogui laikas į pensiją ar sveikatą pasitikrinti? Nežinau. Gaila, kad tokie žmonės tampa generolais ir teršia mūsų vardą“, – BNS penktadienį sakė buvęs pasieniečių vadas Saulius Stripeika.

Vidaus reikalų ministerija pranešė sulaukusi VST informacijos apie buvusių aukštų statutinių pareigūnų rengiamus susitikimus, kur galėjo būti tariamasi, kaip kurstyti nesantaiką sistemoje.

VST vadovas R. Pocius patvirtino, kad tarp minimų asmenų – buvę generolai, neseniai įstoję į Lietuvos socialdemokratų partiją.

Tai yra S. Stripeika, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovas Žimantas Pacevičius, buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos viršininkas Kęstutis Jucevičius, buvęs ugniagesių gelbėtojų vadas Remigijus Baniulis ir buvęs kariuomenės kūrėjas, Jungtinio štabo viršininkas Algis Vaičeliūnas.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas teigė, kad VST informacija rodo, jog kai kurie asmenys organizavo nepasitikėjimą dabartiniais ministerijai pavaldžių įstaigų vadovais.

S. Stripeika tvirtino, kad tokie pasisakymai yra juokingi.

„Nejaugi Viešojo saugumo tarnyba yra operatyvinės veiklos subjektas, kad jie surinkę medžiagas pateikinėja ministrui? Juk yra rimtesnių tarnybų tam daryti“, – tvirtino buvęs pareigūnas.

„Kodėl jie tokį žaidimą žaidžia ir kokiu užsakymu, man kyla klausimas“, – pridūrė jis.

Buvusio pasieniečių vado teigimu, vidaus tarnybos generolai po kelis kartus kasmet susitinka jų įsteigtame klube: „Ten pabendraujame, padiskutuojame, kartais papolitikuojame, bet apie tokius „marazmus“ aš neturiu komentarų“.

Ž. Pacevičius tvirtino, kad dabartinė situacija jam primena „Putino valstybę“, kur netoleruojama kitokia nuomonė.

„Pirmiausia turėčiau pretenzijų vidaus reikalų sistemos sveikatos priežiūros institucijoms, nes jeigu praeina žmonės su tokiais pareiškimais į statutines pareigas, tai ten yra kažkokių problemų“, – sakė jis.

Buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius tikino, kad VST vadas taip susidoroja su praėjusią savaitę atleistu tarnybos Vilniaus dalinio Organizavimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Sandriumi Survila.

„Lietuvos rytas“ penktadienį rašė, kad Vidaus reikalų ministerija atsisakydavo pradėti tyrimus dėl S. Survilos elgesio, pavyzdžiui, VST vado sekimo. Pati tarnyba nekart aiškinosi, ar S. Survila medžioklėje nenaudoja tarnybinio transporto ir jos įrangos.

K. Jucevičius BNS teigė, kad komentuoti Viešojo saugumo tarnybos informacijos jam „net nebūtų solidu“ ir jis neturi dėl ko teisintis.

K. Jucevičius, BNS nuotr.

A. Vaičeliūnas BNS sakė, kad su vidaus tarnybos generolais bendrauja partiniais reikalais ir prie jokių sąmokslų negalėjo būti prisidėjęs.

Anot VST vadovo, vertinta informacija apima nuo 1988-ųjų, vadinamojo bananų baliaus, tuomet dar sovietų tarnybų naudoto smurto prieš gyventojus, taip pat Sausio 13-osios įvykius.

R. Pocius buvusiam VST vadui Sergejui Madalovui taip pat metė kaltinimus sabotažu, neteisėtu praturtėjimu ir „santykiais su Maskva“.

Premjeras Saulius Skvernelis situacijos kol kas nekomentuoja, BNS penktadienį sakė jo atstovas spaudai Tomas Beržinskas. 

S. Skvernelis yra vadovavęs šalies policijai, buvo vidaus reikalų ministru.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi