Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.26 15:04

Naujausi reitingai: švietimo sistema atsigauna po didžiausio nuosmukio per 20 metų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.01.26 15:04

Po to, kai gruodį pasitikėjimas švietimo sistema buvo kritęs labiausiai per pastaruosius 20 metų, situacija pradeda po truputį stabilizuotis. Taip LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Gruodį pasitikėjimo kritimą lėmė prasta švietimo sistemos situacija, mokytojų streikai ir kiti įvykiai. Tada visuomenės pasitikėjimą dėl to buvo praradusi ir tuometinė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Dabar, tikina V. Gaidys, situacija po truputį gerėja.

„Švietimo institucijos kritimas praėjusį mėnesį buvo sensacija – pasiektas mažiausias rezultatas per 20 metų. Buvo matyti, kodėl visa tai vyksta, bet šiuo metu situacija stabilizavosi – pasitikėjimas švietimo sistema netgi ūgtelėjo 4 procentiniais punktais. Galima sakyti, kad ta nemaloni situacija kažkaip jau stabilizuojasi. Nemaloni situacija buvo ne tik švietimo sistemai, bet ir premjero, švietimo ministrės reitingai dėl to buvo kritę“, – komentuoja V. Gaidys.

Taip pat į gerąją pusę pakito ir Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės vertinimas. Anot V. Gaidžio, ši institucija pasiekė geriausią vertinimą per visą istoriją.

„Gal tai nėra labai gerai žinoma institucija, bet jos žinomumas priklauso nuo to, kiek žiniasklaidoje apie jų veiklą pasakoma. Šiuo metu 38 proc. gyventojų juos vertina teigiamai, pasitiki valstybės kontrole“, – sako V. Gaidys.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi