Lietuvoje

2019.01.26 11:25

S. Skvernelio prezidentiniai reitingai auga – aplenkė I. Šimonytę

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.01.26 11:25

Premjerui Sauliui Skverneliui sausio mėnesį pasiskelbus, kad kandidatuos į prezidento rinkimus, jo reitingas išaugo beveik 6 procentiniais punktais ir jis aplenkė Seimo narę Ingridą Šimonytę, taip LRT RADIJUI sako apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys. Kaip teigia pašnekovas, šiuo metu pirmoje vietoje išlieka ekonomistas Gitanas Nausėda, o I. Šimonytė – trečia.

V. Gaidžio teigimu, populiariausias kandidatas į prezidentus išlieka ekonomistas G. Nausėda, surenkantis 23 proc. balsų. Jo reitingas pastaruosius mėnesius išlieka stabilus.

Antroje vietoje yra premjeras S. Skvernelis, kurio prezidentinis reitingas, pasiskelbus, kad kandidatuos, pakilo 5–6 procentiniais punktais.

Labai nežymiai nuo premjero atsilieka Seimo narė I. Šimonytė, turinti 16 proc. balsų. Šiuo metu ji yra trečia.

Anot V. Gaidžio, kiek žemiau pagal populiarumą yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, nors šis politikas ir nekandidatuoja. V. Gaidžio aiškinimu, jeigu V. Matijošaitis kandidatuotų, jo procentas būtų daug didesnis.

Kiek žemiau rikiuojasi Arvydas Juozaitis, surenkantis 4,3 proc., Vytenis Andriukaitis – 3 proc., Naglis Puteikis – 2,9 proc., Vygaudas Ušackas – 2 proc.

Kaip teigia V. Gaidys, galutinio kandidatų į prezidentus sąrašo dar nėra, nes ne visi pasiskelbė, ar tikrai dalyvaus rinkimuose. Anot sociologo, yra dešimtys asmenų, kurias visuomenė mato prezidento poste, tačiau vienos jų yra minimos dažniau, o kitos – rečiau.

Apklausa vykdoma dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.