Lietuvoje

2019.01.25 16:18

Teismui apklausti A. Guogos „MG Baltic“ byloje nepavyko

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.01.25 16:18

Vilniaus apygardos teismas penktadienį politinės korupcijos „MG Baltic“ planavo apklausti eksliberalą, europarlamentarą Antaną Guogą, bet susirgus kaltinamojo Eligijaus Masiulio advokatui, teismas nutarė A. Guogos apklausą atidėti.

Į teismo posėdį penktadienio rytą atvyko A. Guoga.

Teisme pasirodė ir visi kaltinamieji, tačiau E. Masiulis, prasidėjus posėdžiui, informavo, kad jo advokatas Mindaugas Bliuvas susirgo.

„Man tikrai reikėtų advokato“, – teigė E. Masiulis, teismo paklaustas, ar be jo atstovo, galima apklausti A. Guogą.

Teismas nutarė A. Guogos apklausą atidėti kovo 8 d.

Komentuoti apie patirtą spaudimą nepanoro

A. Guoga anksčiau yra pareiškęs, kad buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis jį spaudė nekurti „Klestinčios Lietuvos“ frakcijos Liberalų sąjūdžio viduje.

Teisme A. Guoga žurnalistams apie minėtą atvejį detaliai kalbėti nepanoro.

„Viskas, ką pasakiau per apklausą, palikime tai teismams kalbėti“, – teigė A. Guoga ir patvirtino buvęs dvejose apklausose.

Jis tvirtino, kad teisėsaugos buvo apklaustas po  2016 m. gegužės 12 d., tai yra po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnybai su galimu kyšiu įkliuvo E. Masiulis.

„Jeigu sakote, kad kažką apskundžiau, tai tikrai neskundžiai nieko. Nežinau, apie tiksliai ką. Jeigu mane kvietė į apklausą, aš atėjau“, – kalbėjo A. Guoga.

A. Guoga nenorėjo patikslinti dėl ko ir tiksliai kada bendravo su teisėsauga.

Europarlamentaras, paklaustas apie galimai patirtą spaudimą iš R. Kurslianskio, tvirtino, kad šį atvejį turėtų aptarti teismas.

„Aš nieko negalvoju, noriu, kad teismas galvotų, nes tai yra jų darbas. Tada buvo toks gyvenimo etapas, kai gyvenau Didžiojoje Britanijoje, grįžau į Lietuvą kurti klestinčią Lietuvą. Ne viskas man pavyko, bet mano tikslai buvo ir dar bus teisingi“, – komentavo A. Guoga.

Politikas, paklaustas, ar R. Kurlianskis jam siūlė tapti ūkio ministru, tvirtino, kad ministru būti nenorėjo.

„To reikėtų klausti advokato, prokurorų, bet, jeigu aš nesu tarp kaltinamųjų, tai aš turbūt nesu tarp kaltinamųjų. [...] Niekada nepaėmiau jokio kyšio iš nieko. Jeigu vėl svarstymas, kad man kažkas siūlė ministro postą, tai keisti Europos Parlamento postą į ministro būtų kaip keisti teisėjo postą į prokuroro postą. Ar logika yra kažkokia? Man atrodo, žmonės supranta, kad man postų išvis nereikia. Nieko keisti aš neplanavau“, – kalbėjo A. Guoga.

Kaltinimai pateikti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, Vytautui Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Šarūnui Gustainiui, Seimo nariui Gintarui Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.