Lietuvoje

2019.01.24 18:28

Su P. Porošenka susitikusi D. Grybauskaitė: Vakarų dėmesys Ukrainai silpnėja

LRT.lt 2019.01.24 18:28

Pasaulio ekonomikos forumo Davose paraštėse prezidentė Dalia Grybauskaitė dvišalių pokalbių susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka ir naujuoju Armėnijos premjeru Nikolu Pašinianu. Šalies vadovė susitikime su Ukrainos vadovu akcentavo, kad tarptautinės bendruomenės dėmesys Ukrainai silpnėja.

Susitikimų metu su Ukrainos ir Armėnijos vadovais aptarta saugumo situacija Baltijos ir Juodosios jūrų regionuose, ES Rytų partnerystės perspektyvos, Ukrainos ir Armėnijos bendradarbiavimas su ES bei tolesni šių šalių integracijos siekiai, teigiama prezidentūros pranešime.

D. Grybauskaitė pabrėžė, jog silpnėjant tarptautinės bendruomenės dėmesiui Ukrainai, Lietuva visuomet išliks nuosekli ir tvirta šios valstybės rėmėja, stipriausias, politinę paramą šiai valstybei ir jos žmonių siekiui kurti europinę ateitį telkiantis balsas.

Pokalbyje su Armėnijos ministru pirmininku prezidentė akcentavo, kad Lietuva palaiko šios šalies žmonių siekį stiprinti demokratiją. Valstybės vadovė taip pat palinkėjo sėkmingai įgyvendinti Armėnijos gerovei būtinas reformas ir stiprinti glaudesnį ryšį su ES. Pasak D. Grybauskaitės, išsami sustiprinto bendradarbiavimo ES ir Armėnijos sutartis tam atveria daug potencialo.

Aktualius transatlantinio saugumo, NATO ir Europos Sąjungos klausimus prezidentė taip pat aptarė su kitų užsienio šalių ir vyriausybių vadovais bei nariais, tarp jų Nyderlandų ministru pirmininku Marku Rutte, Liuksemburgo premjeru Xavieru Betteliu, Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen, Kanados užsienio reikalų ministre Chrystia Freeland, Norvegijos sosto įpėdiniu kronprincu Haakonu bei NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu.

R. Dačkaus/prezidento kanceliarijos nuotr.

Davose taip pat surengti  D. Grybauskaitės ir jos delegacijos susitikimai su pasaulinių bendrovių atstovais, kurių metų aptartos investavimo, verslo plėtros Lietuvoje galimybės dirbtinio intelekto, kibernetinių saugumo technologijų ir paslaugų centrų srityse.