Lietuvoje

2019.01.24 17:32

D. Grybauskaitė: Th. May pastangos suvaldyti „Brexito“ chaosą liks neįvertintos

BNS 2019.01.24 17:32

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad britų politikai permetė premjerei Theresai May visą atsakomybę dėl „Brexito“, tačiau jos pastangos galiausiai liks neįvertintos.

Pasaulio ekonomikos forume Davose ketvirtadienį diskutuodama apie moterų lyderystę, D. Grybauskaitė pažymėjo, kad  kritikai tikrai nenorėtų, jog ši trauktųsi iš pareigų.

„Stebėdama politinius procesus, matau, kad moterys paprastai veikia pirmame plane sunkiais šaliai laikais, per ekonomines krizes. Turime puikų pavyzdį – Theresa May: visi kovoja prieš ją, bet niekas nenori, kad ji pasitrauktų, nes tai pernelyg painu ir chaotiška. Rezultatai, kad ir kokie bebūtų, liks neįvertinti“, – diskusijoje sakė D. Grybauskaitė.

Pažymėdama moterų vaidmens svarbą politikoje, ji sakė, kad moterims „svarbiausia yra galutinis tikslas“ net ir žinant, kad „už tai nebus apdovanojimo“. 

Britanijai kovo 29-ąją gresia palikti ES nesudarius susitarimo, tačiau Th. May pažadėjo sausio 29 dieną surengti naują susitarimo svarstymą ir debatus. Tuo metu britų parlamentai svarsto virtinę galimų tolesnių scenarijų, įskaitant galimybę surengti antrą referendumą arba atidėti išstojimą, turintį įvykti kovo 29 dieną.