Lietuvoje

2019.01.24 18:54

V. Bakas: šiandien apie „MG Baltic“ pasakyčiau dar daugiau

BNS 2019.01.24 18:54

Nepaisant teismo sprendimo, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSKG) pirmininkas „valstietis“ Vytautas Bakas nesigaili dėl pasakytų savo žodžių apie koncerną „MG Baltic“.

„Šiandien pakartočiau kiekvieną savo veiksmą“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė politikas, komentuodamas Vilniaus miesto apylinkės teismo verdiktą.

Ketvirtadienį teismas paskelbė, kad parlamentaras V. Bakas padarė žalą koncerno „MG Baltic“ reputacijai, kai lygino jį su organizuota nusikalstama grupe ir kalbėjo apie koncerno žalą valstybei. Anot teismo, tokiems teiginiams jis neturėjo pakankamo faktinio pagrindo.

„Pasakyčiau gal dar daugiau. Kai teikiau Seimui savo ataskaitą, tas klausimas buvo perkeltas pirmu numeriu iš popietinio posėdžio, būčiau geriau pasiruošęs. Pasakyčiau dar daugiau“, – ketvirtadienį tvirtino politikas.

Jis teigė skųsiąs Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą, nes nesutinka su juo.

Parlamentaras įsitikinęs, kad koncernas „MG Baltic“, NSGK įvardytas kaip keliantis grėsmę nacionaliniam saugumui, padarė ir žalos valstybei, ir nusikalto.

„Šita grupė ir kitos verslo grupės, kurios buvo įvardytos, kišosi į politinius procesus, kūrė korupcines schemas, veikė neteisėtai, dėl to mes visi patyrėme didelę žalą. Ji susijusi ne tik su finansais, bet ir valstybės raida“, – sakė V. Bakas.

„Tie žmonės, kurie kišosi į politinę sistemą, jie pasirinko kelią kelti riziką visos įmonės reputacijai. Būtent atskiri vadovai, kurie buvo suorganizavę veiklą taip, kaip aprašo baudžiamosios teisės vadovėliai“, – pabrėžė NSGK pirmininkas.

Pernai NSGK atliko parlamentinį tyrimą dėl neteisėto poveikio politinei sistemai. Tyrimo išvadose bendrovė „Rosatom“ ir koncernas „MG Baltic“ įvardyti grėsmėmis nacionaliniam saugumui. Tyrimo medžiagoje atskleista, kad koncerno atstovai įvairiais būdais stengėsi paveikti valstybės institucijų sprendimus, viešųjų pirkimų rezultatus, kišosi į politinės valdžios formavimą. V. Bakas žiniasklaidai teigė, kad koncerno laimėtų konkursų suma ir žala valstybei siekė 500 mln. eurų, o jo veiklos metodus lygino su nusikalstamos gaujos.

BNS nuotr.

Koncernas „MG Baltic“ dėl tokių teigimų kreipėsi į teismą. Jis šiuo metu taip pat bylinėjasi su Valstybės saugumo departamentu, pateikusiu pažymas tyrimą atlikinėjusiam Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

Teisme taip pat nagrinėjama baudžiamoji politinės korupcijos byla, kurioje įtarimai pateikti keliems politikams, buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui ir pačiam koncernui.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė kyšius ar tarėsi dėl jų su R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose. Kaltinamieji įtarimų nepripažįsta ir sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai.