Lietuvoje

2019.01.24 15:28

Lietuva raginama greičiau panaikinti lauko tualetus miesteliuose

ELTA2019.01.24 15:28

Europos Komisija (EK) ketvirtadienį išsiuntė Lietuvai pagrįstą nuomonę, nes Lietuva neužtikrino, kad visose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų turinčiose aglomeracijose būtų įrengtos tinkamos miesto nuotekų surinkimo ir valymo sistemos, kaip to reikalaujama ES taisyklėse. 

Miesto nuotekų valymo direktyva siekiama apsaugoti ES aplinką nuo neigiamo miesto nuotekų poveikio, pavyzdžiui, vandens prisotinimo maistinėmis medžiagomis. Maisto medžiagos skatina spartesnį dumblių augimą, kuris sutrikdo vandens organizmų pusiausvyrą ir blogina vandens kokybę. ES teisės aktuose taip pat nustatytos nuotekų surinkimo, valymo ir šalinimo taisyklės. 

EK mano, kad 54-iose Lietuvos aglomeracijose yra pažeidžiamos kelios direktyvos nuostatos, praneša EK atstovybė Lietuvoje. Lietuva taip pat turi nustatyti surinkimo sistemų, nuotekų išleidimo iš valymo įrenginių, pramoninių nuotekų ir etaloninių metodų, skirtų rezultatams stebėti ir vertinti, reikalavimus. 

EK pažeidimo dėl netinkamo ES taisyklių, susijusių miesto nuotekų valymu, įgyvendinimu nagrinėjimo procedūrą prieš Lietuvą pradėjo 2017 m. vasario mėnesį, pateikusi oficialų pranešimą. Ketvirtadienį išsiųsta pagrįsta nuomonė – antrasis pažeidimo nagrinėjimo etapas. Lietuva turi per du mėnesius ištaisyti padėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.