Naujienų srautas

Lietuvoje2013.08.29 09:39

A. Butkevičius: Policijos departamente reikalinga reforma iš pagrindų

ELTA 2013.08.29 09:39

Premjero Algirdo Butkevičiaus nuomone, Policijos departamente padėtis nėra gera ir jam reikia reformos.

Premjero Algirdo Butkevičiaus nuomone, Policijos departamente padėtis nėra gera ir jam reikia reformos.

„Policijos departamente reikalinga reforma iš pagrindų. Ta diskusija, kuri yra per ilgai užsitęsusi, dėl policijos vadovų rotacijos buvo reikalinga daug anksčiau“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė Vyriausybės vadovas.

Anot Premjero, tam, kad Policijos departamento reforma būtų sėkmingai įgyvendinta, būtini teisiniai pokyčiai. A. Butkevičius teigė, kad departamento vadovas turėtų turėti daugiau įgaliojimų.

„Reikia priimti įstatymą, kuris Seime yra registruotas jau tikriausiai treji metai, ir suteikti Policijos departamento vadovui didesnes teises viduje daryti struktūrines reformas“, – sakė Premjeras.

A. Butkevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad daug kompetentingų specialistų iš policijos išėjo dėl per mažo atlyginimo. Pasak jo, tai yra buvusios Vyriausybės kaltė, kai dėl finansinės krizės buvo mažinami valstybės tarnyboje dirbančių asmenų atlyginimai.

„Ekonominiu sunkmečiu buvo neteisingai mažinami asignavimai. (...) Kai kuriems policijos darbuotojams buvo sumažinti atlyginimai vos ne iki tūkstančio dviejų šimtų litų. Kompetentingi darbuotojai iš Policijos departamento išėjo ir susirado kitą darbą“, – sakė jis.

Paklaustas apie tai, kodėl problemos iškyla tik tam tikruose Lietuvos rajonuose, A. Butkevičius teigė, kad tai lemia vietos policijos abejingumas ir neveiksnumas.

„Kai kurie vadovai jau susitaikė su tam tikra darbo logika, kad viskas lyg ir yra gerai. Manau, kad vadovų rotacija duotų tam tikrus pokyčius. Kiekvienas naujas vadovas, atvykęs į naują instituciją, turi savo ambicingus planus, ir manau, kad būtų visiškai kitokia situacija“, – teigė Premjeras.

A. Butkevičius pastebėjo, kad pati visuomenė dažnai per daug neigiamai žiūri į policijos darbą ir nesistengia pareigūnams padėti užtikrinti tvarką ir saugumą šalyje.

„Žmonės kartais tampa net abejingi, matydami tam tikras negeroves gatvėse ar renginiuose“, – sakė jis.

ELTA jau skelbė, kad trečiadienį ir vidaus reikalų ministras D. A. Barakauskas pripažino, kad situacija teisėsaugos srityje nėra gera.

„Liepos 1 d. duomenimis, vien Policijos departamente mums trūksta 2 tūkst. pareigūnų. Aš jau nesikartosiu, kokia situacija yra su finansavimu. Pagrindinė problema yra tai, kad visuose rajonuose dėl finansinių resursų dabar dirba tik po vieną policijos ekipažą“, – sakė jis.

Pasak jo, VRM bando spręsti šią problemą, padėdama Policijos departamentui.

„Bandome suktis iš esamos padėties. Pasienio visuose rajonuose Policijos departamentui yra mestos pajėgos į pagalbą iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos. Kitose vietose, organizuojant didelius renginius (...), policijai į pagalbą metamos viešojo saugumo pajėgos, kurių funkcijos yra šiek tiek kitokios, bet mes ieškome išeities pagal dabartinę finansinę situaciją“, – sakė D. A. Barakauskas.

Premjeras A. Butkevičius taip pat sakė, kad VRM yra reikalingas papildomas finansavimas. Pasak jo, policininkams papildomi pinigai yra numatyti nuo 2014 m.

„Problemų šioje sistemoje yra. Reikia pripažinti, kad nemažai gerų specialistų, dirbusių Policijos departamente, paliko darbą dėl mažo atlyginimo. Šiuo metu vyksta svarstymas ir tikimės, kad bendri asignavimai gali būti padidinti nuo 60 mln. iki kažkur 95 mln. litų“, – sakė Premjeras. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi