Lietuvoje

2019.01.24 13:03

D. Gudelio įmonė neigia S. Skvernelio versiją: susitikimai vyko ne dėl to

Dovydas Pancerovas, Birutė Davidonytė, 15min.lt2019.01.24 13:03

Premjeras Saulius Skvernelis sureagavo į kilusį triukšmą dėl komunikacijos eksperto Dariaus Gudelio dažnų apsilankymų vyriausybėje. „Žinių radijui“ premjeras sakė, esą D. Gudelio apsilankymai susiję su jo įmonės ir vyriausybės kanceliarijos turima sutartimi. Tokią premjero versiją neigia ir D. Gudelio įmonės atstovė, ir paties verslininko paaiškinimai.

15min tyrimas atskleidė, kad komunikacijos ekspertas ir verslininkas Darius Gudelis per praėjusius metus 19 kartų lankėsi vyriausybės rūmuose, kur susitikinėjo su premjeru Sauliumi Skverneliu ir jo komanda. Šių susitikimų premjeras nedeklaravo.

S. Skvenelio, jo komandos ir D. Gudelio paaiškinimai apie šiuos susitikimus skiriasi.

Ketvirtadienį premjeras pateikė naują versiją. „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ jis teigė, esą D. Gudelis vyriausybės rūmuose lankėsi, nes jo valdoma įmonė „VIP Viešosios informacijos partneriai“ yra sudariusi sutartį su vyriausybės kanceliarija.

„Noriu pasakyti, kad šita įmonė yra laimėjusi konkursą su vyriausybės kanceliarija, kurį paskelbė Algirdo Butkevičiaus vyriausybė, tai ne mūsų sprendimai, ir dėl to jis (D. Gudelis, – 15min) taip pat lankosi vyriausybėje“, – ketvirtadienį kalbėjo Saulius Skvernelis.

Tačiau įmonės „VIP Viešosios informacijos partneriai“ atstovų ir paties D. Gudelio paaiškinimai rodo, kad premjero teiginiais galima suabejoti.

D. Gudelis nedalyvauja projekte

D. Gudeliui priklausančios įmonės „VIP Viešosios informacijos partneriai“ vykdančioji direktorė Jūratė Navickaitė, atsakinga būtent už viešuosius prikimus, 15min tvirtino priešingai nei premjeras.

Ji pabrėžė, kad D. Gudelio apsilankymai vyriausybės rūmuose nėra susiję su minėta sutartimi, sudaryta su vyriausybės kanceliarija.

„Jis net nežino [apie sutartį]“, – 15min sakė J. Navickaitė, kai su ja kalbėjome atlikdami žurnalistinį tyrimą.

S. Skvernelis, E. Blaževič/LRT nuotr.

J. Navickaitė paaiškino, kad projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų, todėl nesusijęs su politinio pasitikėjimo tarnautojais.

J. Navickaitė taip pat tvirtino, kad su projektu dirba specialistų komanda, į kurią D. Gudelis nepatenka.

Panašiai praėjusią savaitę 15min kalbėjo ir pats D. Gudelis: „Aš asmeniškai iš esmės visiškai neseku, nekoordinuoju ir nedalyvauju viešųjų pirkimų, viešojo sektoriaus dalyje. <..> Aš konkrečiai kiekvienu atveju nelabai žinau.“

Kieno draugas yra D. Gudelis?

S. Skvernelis „Žinių radijo“ laidoje tvirtino, jog D. Gudelis nėra jo draugas, tačiau jie palaiko draugiškus santykius.

„Tai nėra mano draugas. Tai yra žmogus, su kuriuo susiklostė santykiai, draugiški santykiai, – sakė premjeras. – Jis dirbo su mumis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, – 15min) sėkminguose 2016 metų Seimo rinkimuose, ir tie kontaktai, natūralu, palaikomi.“

Anksčiau premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas alfa.lt laidoje sakė, kad susitikimai su D. Gudeliu buvo nedeklaruoti ir dėl to, kad jis vyriausybėje lankėsi kaip draugas.

„Dariaus Gudelio atveju, jis eina kaip pažįstamas, draugas kalbėtis, nėra jokių darbinių santykių. Bet kuriuo atveju įtraukimas susitikimo (į darbotvarkę, – 15min), jis iš karto suponuoja ką? Kyla didžiulė <...> spekuliacija“, – sakė S. Malinauskas.

Vėliau LRT laidoje „60 minučių“ S. Malinauskas patikslino, jog D. Gudelis yra ne premjero, o jo draugas.

Vis dėlto, tokią premjero patarėjo versiją neigia pats D. Gudelis, kuris 15min tvirtino su premjero patarėju susitikęs ne daugiau nei keletą kartų ir nelabai jį pažįstantis.

„Nelabai jį pažinojau iki šiol, gal kaip žurnalistą daugiau. Kažkokių asmeninių santykių su žmogum, kurį menkai pažįsti, nelabai ir randasi“, – kalbėjo D. Gudelis.

Jei reikės, įdarbins D. Gudelį visuomeniniu konsultantu

Paklaustas, kodėl nedeklaravo susitikimų su D. Gudeliu, premjeras S. Skvernelis tvirtino, jog nieko neslėpė ir kanceliarija pati žurnalistams pateikė D. Gudelio apsilankymų vyriausybėje skaičių.

„Jeigu mes norėtume kažką tai slėpti, tai pasakytume, kad vyriausybėje nesilankė. Ir būtų tada paskleistas toks melas. Bet neturim mes ką slėpti“, – sakė S. Skvernelis.

Taip pat premjeras užsiminė, kad D. Gudelis galėtų tapti jo visuomeniniu konsultantu.

„Dar daugiau, ir įstatyme yra numatyta, Ministras pirmininkas gali turėti visuomeninių konsultantų visais gyvenimo klausimais“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Paklaustas, ar ruošiasi priimti D. Gudelį į visuomeninius konsultantus, premjeras atsakė: „Jeigu reikės, tai tikrai bus padaryta. Ir tai bus padaryta tikrai sudarant sutartį, bet sprendimų kol kas tikrai nėra“.

Pats D. Gudelis 15min tvirtino, jog šiame politiniame cikle su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) nedirbs.

BNS nuotr.

Dalinasi profesinėmis žiniomis

Primename, 15min publikavo tyrimą, kuris parodė, kad premjeras Saulius Skvernelis nuolat susitikinėja su viešųjų ryšių ekspertu ir verslininku, komunikacijos agentūros „VIP viešosios informacijos partneriai“ akcininku Dariumi Gudeliu. Tačiau jų susitikimai nėra deklaruojami. Vien praėjusiais metais D. Gudeliui buvo išduota 19 leidimų patekti į vyriausybės rūmus.

Tiek S. Skvernelis, tiek D. Gudelis tikina, jog jų susitikimai nesusiję su pasiruošimu prezidento rinkimams ar viešųjų ryšių konsultacijomis. Vis dėlto D. Gudelis pripažįsta su premjeru bei jo aplinka pasidalinantis savo profesinėmis žiniomis bei turima informacija. Verslininkas ir krepšinio klubo „Rytas“ dalininkas taip pat tvirtino su premjeru pasikalbantis apie krepšinį.

Su D. Gudeliu susitinka ir kitas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) politikas, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius. Dabar jis siekia Vilniaus mero posto. Ministras neneigė apsilankantis ir D. Gudelio komunikacijos agentūros biure. Jis verslininką vadina savo draugu.

Tuo pat metu D. Gudelio įmonės laimėjo viešųjų pirkimų daugiau nei už 2,5 mln. eurų. Ši suma yra didžiausia tarp viešųjų ryšių agentūrų, taip pat – geriausias paties D. Gudelio verslo rezultatas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt