Lietuvoje

2019.01.24 11:29

A. Leščiauskas jaučiasi apšmeižtas, tačiau globos namai savo žodžių neišsižada

Dovilė Jablonskaitė, 15min.lt2019.01.24 11:29

Sesers nuolatinės globos siekiantis Arūnas Leščiauskas pripažino: taip, jis šiuo metu Anglijoje. Tačiau vyras jaučiasi apšmeižtas. Jo teigimu, su jaunėle seserimi jis kasdien bendrauja nuotoliniu būdu per vyriausią seserį.

„Man šokas dėl skleidžiamo melo ir šmeižto, nes su sesėmis kasdien bendrauju nuotoliniu būdu per vyriausią sesę. Labai jas myliu. Į Angliją grįžau susitvarkyti medicininių ir kitų dokumentų, nes to iš manęs reikalauja Lietuvos vaiko teisių tarnyba. Kitaip neturėčiau jokių galimybių net bandyti siekti globoti savo sesę. Pats turiu šeimą ir metukų vaikutį Anglijoje ir mums visiems skaudu, kai tenka skaityti tokius straipsnius”, – socialiniame tinkle apgailestavo A. Leščiauskas.

Taip brolis sureagavo į trečiadienį pasigirdusius jo sesers globėjo pagal įstatymą – Kauno globos namų – direktorės pavaduotojo Gintaro Bagdžiūno pastebėjimus, kad po zelandams neigiamo teismo sprendimo dėl mergaitės įvaikinimo brolis prapuolė ir į instituciją sugrąžintos sesers nė karto neaplankė.

„Apie kokį lankymą ir ryšių mezgimą galima kalbėti, – atsiduso įstaigos atstovas. – Visi matome, kad įvyko žaidimas, nes mergaitė iki tol buvo niekam nereikalinga. Tačiau kai jai atsirado reali galimybė turėti šeimą, galimus įtėvius, staiga atsirado brolis, kuris iki tol nepalaikė jokio ryšio. Mergaitė jo net nelabai pažįsta, pirmo susitikimo metu jo net neprisiminė.“

Vertinant brolio elgseną G. Bagdžiūnui peršasi vienintelė išvada – brolio noras globoti seserį nebuvo nuoširdus: „Antraip dabar jis su ja susitiktų kasdien ir kartu praleistų bent po kelias valandas.“

15min skelbė, kad globos namų teisininkai rengia apeliacinį skundą: „Skųsime ir tikrai siųsime dokumentus.“

Vilniaus apygardos teismas netenkino sutuoktinių iš Naujosios Zelandijos prašymo dėl devynmetės kaunietės įvaikinimo.

Ketvirtadienį 15min dar kartą susisiekė su G. Bagdžiūnu ir pasiteiravo, ar po A.Leščiausko pasisakymo feisbuke jis savo žodžių neišsižada. Galbūt tikrai brolis su seserimis bendrauja kasdien?

„Nėra ko veltis į diskusijas su tokiais žmonėmis. Koks čia bendravimas. Kaip gali žmogus bendrauti per kitą žmogų su kitu žmogumi? Ar čia normalu? Aš kalbėjau su mergaite ir ji pasakė, kad nei bendravo, nei nori bendrauti“, – sakė G. Bagdžiūnas.

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba praėjusią savaitę A. Leščiauskui išsiuntė užklausą dėl jo motyvų globoti seserį.

Užklausa išsiųsta dviem būdais – elektroniniu paštu ir adresu Jungtinėje Karalystėje, kurį brolis nurodė teikdamas prašymą nuolatinei sesers globai.

Tarnyba nustatė 30 dienų terminą informacijai pateikti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.