Lietuvoje

2019.01.24 07:36

Siūlo neplėsti draudžiamos informacijos sąrašo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.24 07:36

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) siūlo nebekeisti Visuomenės informavimo įstatymo ir neplėsti draudžiamos informacijos sąrašo. Esą ir dabartinis reguliavimas pakankamas, norint greitai reaguoti į valstybei priešiškos informacijos skelbimą.

Anksčiau komisijos pirmininko pateiktas pataisas, kuriomis žiniasklaidoje būtų draudžiama skelbti informaciją, skatinančią nepasitikėjimą ir nepasitenkinimą Lietuvos valstybe ir jos institucijomis, jau ėmėsi svarstyti Seimas. Formuluotes kritikavusi žurnalistų bendruomenė perspėjo, kad taip siūloma riboti valdžios kritiką. 

Dabar šį klausimą išnagrinėjusi visa Radijo ir televizijos komisija mano, kad galiojantys draudimai pakankami. Todėl siūloma, prieš užkardant Lietuvos saugumui keliantį informacijos šaltinį, įpareigoti komisiją tartis su nacionalinį saugumą užtikrinančiomis institucijomis.

„Įdomu, kaip tie principai bus įgyvendinti. Dabar svarbiausias dalykas yra atidžiai sekti visą teisėkūros procesą, visų pirma, kokios konkrečiai institucijos galės dalyvauti priimant sprendimus, ir kokiomis sąlygomis jos veiks, kokie bus numatyti saugikliai, kad tos institucijos negalėtų piktnaudžiauti ir neturėtų labai plačios diskrecijos laisvės vertinti, kas yra grėsmė nacionaliniam saugumui“, – LRT TELEVIZIJAI sakė agentūros BNS vyr. redaktorius Vaidotas Beniušis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt