Lietuvoje

2019.01.23 14:17

A. Širinskienės komisija nori išgirsti V. Pranckiečio paaiškinimus: kviečia dar kartą

ELTA2019.01.23 14:17

Galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tirianti Seimo laikinoji komisija trečiadienį nutarė dar kartą pakviesti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį jam patogiu laiku atvykti į komisijos posėdį, pateikti paaiškinimus ir atsakyti į komisijos narių klausimus. 

Pasak komisijos pirmininkės Agnės Širinskienės, Seimo pirmininkas užimtas žmogus, todėl komisija prisiderins prie jam tinkamo laiko ir pasikalbės.

Dėl iš anksto suplanuotos darbotvarkės trečiadienį Seimo pirmininkas V. Pranckietis į tyrimo komisijos posėdį neatvyko.

„Informuoju, kad nedalyvausiu komisijos posėdyje dėl iš anksto suplanuotos darbotvarkės. Prašau pateikti klausimus raštu“, – tokį raštą dėl nedalyvavimo komisijos posėdyje jos pirmininkei A. Širinskienei atsiuntė V. Pranckietis. 

Tačiau komisijos nariai nelinkę susirašinėti. „Mes kviečiame pirmininką fiziškai, mūsų netekina atsakymai raštu, nes tada būtų atimama galimybė paklausti“, – sakė liberalas Eugenijus Gentvilas. 

A. Širinskienė mano, kad Seimo pirmininkas ateis ir mielai atsakys į komisijos narių klausimus. 

Trečiadienį galimą neteisėtą įtaką ir poveikį Lietuvos politikams tirianti Seimo laikinoji komisija toliau svarsto galimai darytą poveikį Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams. 

Į komisijos posėdį atvyko buvę VTEK vadovai ir nariai. Taip pat komisijai turėtų liudyti Seimo narys Povilas Urbšys.

Pernai rudenį portale Delfi.lt pasirodė informacija apie tai, kad Seimo narys P. Urbšys galimai darė spaudimą Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nariams ir galimai neteisėtai reikalavo atleisti VTEK pareigūnus. 

Pats Seimo narys P. Urbšys ne kartą tvirtino, kad jokių neteisėtų nurodymų nėra davęs, visada vadovavosi sąžine ir Konstitucija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.