Lietuvoje

2019.01.23 11:17

Įsigiję dūmų detektorius kai kurie juos laiko stalčiuose

Atšalus orams ugniagesiams užtenka darbo. Nuo metų pradžios vien Panevėžio mieste kilo 19, o rajone – 6 gaisrai gyvenamuose namuose. Tai kur kas mažiau nei 2018-aisiais tuo pačiu metu. 

Ugniagesių teigimu, kadangi sausis pasižymi šaltesniais orais, todėl būtent šį mėnesį įvyksta nemažai skaudžių nelaimių dėl netvarkingų krosnių, dūmtraukių arba ir dėl netvarkingos elektros instaliacijos.

Apsinuodijo smalkėmis

Sausio 19 dieną Panevėžio ugniagesiai vyko ne į vieną įvykį. Iš jų vienas tądien kilo dviejų aukštų mediniame name, o namas pilnas dūmų. Patikrinus namo abu aukštus nustatyta, kad kalta netvarkinga krosnis. Smalkėmis apsinuodijusius namo gyventojus apžiūrėjo medikai. Namo patalpos išvėdintos, netvarkinga krosnis užgesinta, o buto šeimininkė perspėta sutvarkyti ją.

Kitas pranešimas gautas pranešimas, kad laukuose dega sena medinė sodyba. Atvykus gaisrininkams nustatyta, kad atvira liepsna degė statybininkų vagonėlis. Gaisro metu išdegė vagonėlio vidus, išardytos sienos.

Aukų nėra

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Vilma Vaiginytė naujienų portalui JP sakė, kad per šiuos metus Panevėžio mieste ir rajone kilo 25 gaisrai gyvenamuose namuose.

„Iš jų šeši rajone, o 19 – mieste. Gaisrai dažniausiai kilo dėl šildymo problemų, netvarkingų krosnių, dūmtraukių ir dėl elektros instaliacijos. Per gaisrus šiais metais tiek Panevėžyje, tiek rajone žmonių aukų nebuvo. 2018 metais mieste ir rajone gaisruose žuvo penki žmonės, o 2017-iais – septyniolika“, – pasidžiaugė statistika V. Vaiginytė.

Padeda žmonėms

Pasiteiravus, kaip yra su dūmų detektoriais, Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė V. Vaiginytė paaiškino:

„Pernai ugniagesiai tikrino, kas įsigijo detektorius ir kaip jie įrengti. Patikrinimo metu paaiškėjo, kad Panevėžio mieste ir rajone dūmų detektorius turi 5 000 gyventojų, o tai 40 proc. turinčių įsirengti juos. Planuojame vėl tikrinti ir nustatyti, kas jų dar neturi. Tikrinimo metu nustatyti įdomus dalykai. Yra tokių žmonių, kurie turi nusipirkę dūmų detektorius, bet laiko juos stalčiuose, o senyvo amžiaus asmenys negali patys detektorių pritvirtinti, tai ugniagesiai pagelbėja. Manau, kad ir šiais metais teks padėti žmonėms tinkamai pritvirtinti prietaisus.“