Lietuvoje

2019.01.23 10:45

R. Karbauskis siūlo liepos 6-ąją švęsti ir Tautiškos giesmės dieną

ELTA2019.01.23 10:45

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis siūlo liepos 6-ąją švęsti ne tik Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, bet ir Tautiškos giesmės dieną.

Jis įregistravo Darbo kodekso papildymo projektą, kuriame siūloma įteisinti, kad liepos 6-oji, Valstybės diena, yra tiek Karaliaus Mindaugo karūnavimo, tiek ir Tautiškos giesmės diena. 

Anot R. Karbauskio, projektas parengtas siekiant parodyti ir ugdyti išskirtinę pagarbą „Tautiškai giesmei“, Lietuvos Respublikos himnui bei skatinti jau daugiau kaip dešimtmetį puoselėjamą tradiciją, kada liepos 6 dieną, 21 valandą, Lietuvos piliečiai visame pasaulyje ir Lietuvoje renkasi miestų aikštėse, skveruose, bendruomenėse, ant piliakalnių, įvairiose valstybės raidai reikšmingose istorinėse vietose ir gieda „Tautišką giesmę“. „Tautiška giesmė“, giedama liepos 6 d., tapo Lietuvoje ir išeivijoje gyvenančių bendruomenių vienybės ir bendrabūvio simboliu.

R. Karbauskio teigimu, siūlomi teisinio reguliavimo pakeitimai paskatins visuomenę puoselėti pagarbą „Tautiškai giesmei“, istorinei atminčiai, stiprins pilietinę savimonę.

„Tautinės giesmės paminėjimas Valstybės dienos šventės metu skatintų puoselėti istorinę atmintį, o kartu su Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimui atminti skirtais renginiais, skatintų pasididžiavimą valstybės simboliais, dar labiau stiprintų Lietuvos visuomenės pilietinę savimonę, kurią įkvepia Lietuvai svarbios istorinės datos, įvykiai ir istorinės asmenybės“, – sako R. Karbauskis.

Šiuo metu Darbo kodekse nėra numatyta šventės diena, skirta „Tautiškos giesmės“ dienai atminti. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt