Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.23 09:23

Naujas „valstiečių“ laikraščio numeris: svarbiausia frazė – „vaiko pinigai“

Sausį pasirodžiusio naujausio Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) laikraščio „Už žemę ir žmogų“ numerio pirmasis puslapis, kaip ir priklauso, skiriamas į prezidento postą kandidatuojančiam premjerui Sauliui Skverneliui. Leidinyje net keliuose straipsniuose „valstiečiai“ pabrėžtinai mini „vaiko pinigus“ bei augančias gyventojų pajamas, tai – vieni pagrindinių S. Skvernelio arkliukų rinkimuose.

LVŽS informacinio leidinio nurodomas tiražas – 300 tūkst. egzempliorių. Laikraštis spausdintas Latvijoje, įmonės „Poligrafijas grupa Mūkusala“ spaustuvėje, jo redaktorė yra Vita Beržiūnaitė, dirbanti LVŽS informaciniame centre.

„Valstiečiai“ deklaravo, kad laikraštis – politinė reklama, todėl leidybos kaštus ketinama padengti iš LVŽS rinkimų sąskaitos. Šiame numeryje nėra kalbinamas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, tačiau vietos leidinyje atsirado ne tik nepriklausomumą nuo Ramūno Karbauskio kartais pademonstruoti bandančiam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkui Vytautui Bakui, bet ir pernai toliau nuo R. Karbauskio Seimo salėje persėdusiai Seimo pirmajai vicepirmininkei Rimai Baškienei, leidusiai sau nepritarti kai kuriems R. Karbauskio sumanymams.

Jos parašytame tekste R. Karbauskis vadinamas tikru lyderiu, kuris turi išskirtinį gebėjimą išklausyti, nepykti, visada surasti sprendimus. LVŽS leidinys aprašo, kaip šauniai V. Bakas atkirto opozicijai, diskutuojant dėl valstybės biudžeto, paklausęs, ar opozicija turi smegenų. V. Bakas leidinyje aiškina, kad konservatoriai siūlė stabdyti mokesčių reformą – augančius visų žmonių atlyginimus, „vaiko pinigus“.

„Vaiko pinigai“ pabrėžiami ne viename LVŽS leidinio straipsnyje. Kandidatuojantis į prezidentus S. Skvernelis laikraštyje vardija, kiek didės ne tik „vaiko pinigai“, bet ir pensijos, algos. LVŽS lyderis R. Karbauskis interviu pabrėžė, kad augs pajamos šeimose, pensijos, „vaiko pinigai“, jaunoms šeimoms atsivers daugiau galimybių įsigyti pirmąjį būstą.

Parlamentaras Tomas Tomilinas savo straipsnyje aiškina, kad „vaiko pinigai“ leis sumažinti skurdą ir socialinę atskirtį šalyje. Apibendrindamas dvejus metus Seime interviu laikraščio redaktorei R. Karbauskis skundėsi dėl patiriamo pasipriešinimo „valstiečių“ idėjomis ir opozicijos klastingumu. „Jeigu tai, ką apie mane skleidžia konservatoriai ir po to perpasakoja žiniasklaida, būtų tiesa, aš jau turėčiau mažų mažiausiai sėdėti kalėjime“, – teigė jis.

Paskutinis LVŽS puslapis skirtas netikrų naujienų demaskavimui. Prie tokių „valstiečiai“ priskyrė informaciją, kad malkos brangs, o miškai kertami nekontroliuojamai, kad bus uždarytos ligoninės, kad generiniai vaistai nėra tokie pat geri, kaip originalūs.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi