Lietuvoje

2019.01.23 09:14

Atsakė į prezidentės kritiką: ministrų kabinetas sudarytas ne pagal lytis, o kompetenciją

ELTA 2019.01.23 09:14

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pritaria premjerui Sauliui Skverneliui ir teigia, kad yriausybės ministrų kabinetas yra sudarytas ne pagal lytį, o kompetencijas. 

„Pirmiausia ne lytis, o kompetencija. Antras dalykas, kuomet pas mus aukščiausias pareigūnas yra moteris, tai mes galime tuo džiaugtis ir didžiuotis“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Viktoras Pranckietis.

Dėl moterų situacijos vyriausybėje premjeras sulaukė pastabų ir iš prezidentės Dalios Grybauskaitės. Pasak prezidentės, susidariusi padėtis yra valdančiosios daugumos ir premjero atsakomybė.

„Matome, kad moterų lyderystė 2018 metais kiek mažėjo. (...) Bendroji pasaulinė tendencija, deja, pas mus taip pat ryšiai pradeda atsispindėti, ir matome, kad liko viena laisva vieta mūsų vyriausybėje. Net jeigu ji ir būtų užimta moters, visiškai aišku, kad Lietuva tarp Europos Sąjungos šalių jau atrodo prasčiausiai, praktiškai neturinti moterų savo vyriausybėje“, – sakė D. Grybauskaitė.

Kaip LRT RADIJUI teigė prezidentė, Lietuvoje turime labai kompetentingų moterų, galinčių eiti ministrių ir kitas svarbias pareigas, tačiau požiūris į moteris šioje vyriausybėje aiškus. 

Šiuo mete S. Skvernelio vyriausybėje trylika iš keturiolikos ministrų postų užima vyrai. Kandidatas į laisvą aplinkos ministro postą kol kas nėra aiškus.