Lietuvoje

2019.01.23 10:30

Orai: šalčiausios savaitės dienos ir naktys – dar prieš akis

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.23 10:30

Artimiausiomis dienomis šalyje orus lems anticiklonas, kuris sklaidys debesis, o pragiedruliai atneš ir žemesnę temperatūrą. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Trečiadienį orus lems anticiklonas, jo veikla virš mūsų šalies tik stiprės ir jis toliau sklaidys debesis. Daugiau pragiedrulių bus vakariniuose šalies rajonuose, taip pat vidurio Lietuvoje. Vėliau pragiedrulių sulauks ir rytiniai šalies rajonai, tikėta, kad tai įvyks antroje dienos pusėje. Temperatūra svyruos nuo 4 iki 8 laipsnių šalčio, vėjas bus nestiprus, tad diena bus rami, graži, maloni ir žiemiškai švelni.

Anticiklonas orus lems iki darbo savaitės pabaigos, tad ateinančios kelios naktys dar tikrai bus gana šaltos. Ketvirtadienio naktį didesnėje šalies dalyje debesuotumas mažės, temperatūra kris iki 11–16 laipsnių šalčio. O šalies vakariniuose, šiaurės vakariniuose šalies rajonuose, kur dangus beveik visą naktį išliks giedras, tikėtina, kad temperatūra pažemės iki 18–20 laipsnių šalčio. Dieną pūs rytų, pietryčių vėjas, vyraus malonūs orai. Temperatūra svyruos nuo 6 iki 11 laipsnių šalčio.

Naktis iš ketvirtadienio į penktadienį taip pat bus šalta, bet didesnė tikimybė, kad šalčiai paspaus pirmoje nakties pusėje. Vėliau, padidėjus debesuotumui, temperatūra pakils. Temperatūra spės pažemėti iki 12–17 laipsnių šalčio, o kai kur (Žemaitijoje ir šiauriniuose šalies rajonuose), temperatūra gali nukristi ir iki 19–20 laipsnių šalčio.

Penktadienio dieną jau bus kiek labiau debesuota, nei ketvirtadienį. Temperatūra svyruos nuo 7 iki 11 laipsnių šalčio.

Šeštadienį prie Lietuvos priartės ciklonas, kuris atneš sniego. Temperatūra naktį pažemės iki 9–14 laipsnių šalčio, vietomis – iki 15–16 laipsnių.  Dieną vyraus 6–10 laipsnių šaltis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.