Lietuvoje

2019.01.23 07:27

LRTK spręs, ar pradėti tyrimą dėl rusiškos televizijos: galimai pažeidė įstatymą

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.01.23 07:27

Lietuvos radijo ir televizijos komisija turėtų spręsti, ar pradėti tyrimą dėl rusiškos televizijos „Piervyj Baltijski Kanal“. Svarstoma, ar jis nepažeidė įstatymų, informuodamas apie Sausio 13-osios įvykius Lietuvoje.

Pasak Komisijos pirmininko Manto Martišiaus, gautas skundas esą šis kanalas žinių laidoje „Vremia“ pateikta Sausio 13-osios dalyvius įžeidžianti ir menkinanti informacija.

Bus sprendžiama, ar tai gali būti neapykantą kurstanti medžiaga ir ar pradėti dėl to tyrimą.

Tačiau specialistai pastebi, kad šis kanalas registruotas Latvijoje, o pagal bendrą Europos Sąjungos tvarką sankcijos jam galėtų būti taikomos tik nustačius tris pažeidimus.

Be to, Komisija toliau tęsia pernai pradėtą tyrimą dėl kanalo „Rossija 24“. Dėl šio kanalo dar vieną skundą Komisijai pateikė ir Seimo nariai Laurynas Kasčiūnas bei Audronius Ažubalis, jų teigimu, įstatymai galėjo būti pažeisti informuojant apie partizaninį judėjimą sovietmečiu.

Vis dėlto Lietuvos radijo ir televizijos komisija politikų prašo skundą patikslinti, nes pagal nurodytus duomenis nerasta informacijos, kad toks reportažas Lietuvoje retransliuotas.

Dėl reportaže pateikto galimo partizanų šmeižto šie Seimo nariai kreipėsi ir į Generalinę prokuratūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.