Lietuvoje

2019.01.22 20:30

M. Laurinavičius po atskleistų „Revolut“ ryšių su Kremliumi: pamažu galime tapti „mafijos valstybe“

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.22 20:30

LRT Tyrimų skyriui išsiaiškinus, kad startuolio „Revolut“ vadovo Nikolajaus Storonskio tėvas – vienas aukšto rango Rusijos koncerno „Gazprom“ valdininkų,  Vilniaus politikos analizės instituto analitikas Marius Laurinavičius sako, kad jo ši informacija nenustebino – tik patvirtino jo prielaidą, kad „Revolut“ projektas nuo pradžios iki galo susijęs su Kremliumi. Jo teigimu, verslų, susijusių su Kremliumi, veikimas Lietuvoje yra grėsmingas šaliai ir, jei nesiimsime aktyvių veiksmų, tapsime „mafijos valstybe“. 

„Aš, kaip tyrinėjantis [Kremliaus] įtakas, nieko naujo neišgirdau. Tos informacijos apie tėvą aš nežinojau, bet tai – tik dar vienas faktas, patvirtinantis mano seną prielaidą, kad „Revolut“ projektas nuo pradžios iki galo susijęs su Kremliumi. Manau, kad ta informacija buvo žinoma toms institucijoms, kurios davė jai leidimus. Net nežinau, ar nebuvo galima neduoti leidimų, nes, visų pirma, reikėtų pastebėti, kad Europos Centrinis Bankas yra išdavęs leidimą“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ sako analitikas M. Laurinavičius.

Jis priminė vėliausius Rusijos verslų veiksmus Lietuvoje: „Yandex Taxi“ istoriją; kai netgi svarbiose Lietuvos institucijose naudojamos programinės įrangos, susijusios su Kremliumi, o valdančiųjų lyderio Ramūno Karbauskio „Agrokoncernas“ palaiko verslo ryšius su Kremliaus patikėtiniais.

„Mes turime daugybę problemų Lietuvoje, bet jokio sisteminio sprendimo nematau“, – tvirtina analitikas.

M. Laurinavičiaus teigimu, didelė dalis visuomenės ir dalis politikų nesuvokia Kremliaus veikimo Lietuvoje grėsmių – egzistuoja ne tik geopolitinės, bet ir korupcinės grėsmės verslui. „Rusijoje korupcija kaip reiškinys yra skatinamas ir eksportuojamas į kitas valstybes“, – sako M. Laurinavičius ir prognozuoja, kad bandydami sutarti su Kremliaus režimu keičiame save, o ne jį, ir galiausiai galime tapti „mafijos valstybe“.

Daugiau įžvalgų – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.