Lietuvoje

2019.01.22 15:58

Ministras iki sausio pabaigos laukia pasiūlymų dėl pedagogų algų

ELTA2019.01.22 15:58

Po susitikimo su Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininku Ramūnu Znutu švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sakė, kad pokalbiai su profesinių sąjungų atstovais vyksta konstruktyviai. Tikimasi, kad per sausio mėnesį visos profesinės sąjungos pateiks savo siūlymus, kaip taisyti etatinio darbo apmokėjimo tvarką, šiuo metu jos susipažįsta su parengtu projektu.

„Šią savaitę aš susitinku su visų profesinių sąjungų atstovais. Su Ramūnu Znutu aptarėme svarbiausias aktualijas, tai yra mokytojų situaciją, etatinio darbo apmokėjimo projekto galutinį variantą, kokį galime matyti. Nes yra išsiųstas projektas, į kurį mes netrukus gausime atsiliepimų, pasiūlymų, pastabų, ir iki kovo mėnesio turime parengti ir patvirtinti įsakymu visus poįstatyminius aktus“, – sakė A. Monkevičius.

Pasak ministro, per susitikimą su R. Znutu taip pat aptarti tolesnio bendradarbiavimo principai.

„Atrodo, bendrą požiūrį matome ir ateityje galėsime konstruktyviai bendradarbiauti“, – sakė A. Monkevičius

Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas R. Znutas teigė, kad jo turėti lūkesčiai prieš susitikimą su ministru buvo išpildyti.

„Lūkesčiai, kaip ir tikėjausi, išsipildė. Iš tikro mes su ministru ir telefonu bendravome, kad pirmo susitikimo tikslas bus apibrėžti rėmus ir pasižiūrėti, kokios yra pagrindinės problemos. Pakalbėjome apie etatinio darbo apmokėjimo minusus, apie švietimo ateitį“, – sakė R. Znutas

Antradienį A. Monkevičius dar susitiks su Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininku Kęstučiu Jukniu. Ketvirtadienį numatyti ministro susitikimai su švietimo ir mokslo profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininke Ramute Minkevičiene ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininku Audriumi Jurgelevičiumi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.