Lietuvoje

2019.01.22 13:14

A. Monkevičius aiškinsis, ar teisingas teiginys, kad Lietuvoje yra per daug mokytojų

ELTA2019.01.22 13:14

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius nelinkęs sutikti su dažnai visuomenėje kartojamu teiginiu, kad, drastiškai sumažėjus mokinių skaičiui, mokytojų šalies ugdymo įstaigose yra per daug. 

T„Kalbėti, kad statistiškai dabar mokytojų per daug, tai taip negalima, nes kai kur trūksta, kai kur gal yra per daug. Bet yra įvairios priemonės, kaip būtų galima šitą problemą spręsti, jeigu yra problema. Gal čia iš viso problemos nėra. Aš turiu dar iš tikrųjų detaliau pasižiūrėti. Labai nevienoda situacija įvairiose savivaldybėse“, – sakė A. Monkevičius.

Vykdomos švietimo reformos kritikai sako, kad kelti atlyginimus mokytojams, neoptimizavus švietimo įstaigų tinklo, yra neefektyvus lėšų naudojimas. Resursų atlyginimams kelti esą reikėtų ieškoti sumažinus mokyklų ir mokytojų skaičių. 

A. Monkevičiaus teigimu, švietimo sistemos problemas bus siekiama spręsti kompleksiškai. 

„Manau, kad tai yra susiję dalykai. Be abejonės, ir tinklo optimizavimas, ir darbo apmokėjimas, ir pedagogų kvalifikacija yra vientisa sistema. Visa tai reikia daryti vienu metu, ir pedagogų rengimas, naujų pedagogų rengimas, norint kelti kokybę. Bet jeigu mes lauksime, kol atsiras kokybė turint darbo apmokėjimą neadekvatų, tai tos kokybės niekada nesulauksime. Man atrodo tie dalykai turi būti sistemiškai surikiuoti į darbų seką. Tą mes dabar darysim ir darom“, – sakė A. Monkevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.