Naujienų srautas

Lietuvoje2019.01.21 17:09

Suabejojo: S. Skvernelio sprendimo paskelbimą Rusnėje stebėjo pasirinkta žiniasklaida?

15min.lt 2019.01.21 17:09

Kodėl apie tai, kad premjeras Saulius Skvernelis Rusnėje žada paskelbti apie kandidatavimą prezidento rinkimuose, iš anksto buvo informuota tik dalis žiniasklaidos priemonių? Naujienų agentūros BNS Politikos naujienų skyriaus vyriausioji redaktorė Jūratė Damulytė pirmadienį feisbuke paskelbtame komentare teigė, kad S.Skvernelis pasirinko, kuriai žiniasklaidai suteikti privilegiją būti informuotai. Tuo metu premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikina, jog to, kada S. Skvernelis paskelbs savo sprendimą, esą nežinojo niekas.

„Dvejojau, ar bereikia piktintis, gal tai tik mano ūmi emocija. Suskaičiavau iki trijų ir dar daugiau, ir vis tik manau, kad šito nederėtų palikti tylomis, – pirmadienį „Facebook“ rašė J. Damulytė. – Premjeras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę vieną svarbiausių sprendimų – apie dalyvavimą prezidento rinkimuose Rusnėje paskelbė pasirinkęs, kuriai žiniasklaidai suteikti daugiau privilegijos būti informuotai, o kurią apeinant. Paliktų nežinioje buvo labai daug“.

Anot J. Damulytės, nors BNS ir buvo tarp tų privilegijuotųjų, ji anaiptol tuo nesidžiaugia: „Priešingai, kažkaip nuoširdžiai koktu. Tą sakiau ir tiesiogiai vienam to pasiskelbimo organizatorių.“

„Taip, žiniasklaidos priemonės aštriai konkuruoja, ir man toji konkurencija labai patinka, ir dar labiau patinka naujienas pranešti pirmiems. Bet šis atvejis nebuvo toks. Jis kitoks. Kuomet supranti, kad tai nebuvo joks tavo išskirtinis interviu, dėl kurio tareisi ir ilgai derinais. Ir joks pranašumas prieš kitus. Kai suskirstoma pabrėžtinai ir dirbtinai į žurnalistus „iš didžiosios raidės“ ir tuos „politikuojančius“. Didžiosios raidės šiuokart paišomos galbūt labiau norint sumenkint kitus, ne iš pagarbos žiniasklaidos misijai. O „politikuojančių“ gretosna priskirtų ir ignoruotų šiuokart buvo tikrai daug“, – pabrėžė ji.

Tačiau nors visi pateikė tikėtai-netikėtą S. Skvernelio kandidatavimo žinią, visi parodė ir sucitavo, anot J. Damulytės – tik kelios žiniasklaidos priemonės turėjo galimybę klausti, ir tai yra esmė.

„Man tai yra atgrasus manipuliavimas, kuris ilgainiui gali virsti noru veikti žiniasklaidą ne tik tokiu būdu selektyviai pasirenkant, ką informuoti apie numatomą renginį, o ko ne. Bet, pavyzdžiui, kam padalinti viešinimo pinigų, o kam ne“, – pabrėžė ji

Ji teigė puikiai suprantanti viešųjų ryšių vyrų ir moterų iš didžiosios raidės siekį suvaldyti situacijas, apsaugoti savo pyjarinamuosius nuo nemalonių klausimų, spontaniškų atsakymų, įvertina ir pačių politikų norą išvengti kartais kvailų, kartais ne į temą, kartais įžūlių ir provokatyvių klausimų.

„Taip pat suprantu, kad žiniasklaida, joje dirbančių žmonių elgesys dažnai nusipelno kritikos. Bet tokia elgsena žiniasklaidos problemų niekaip nesprendžia ir labiau panaši į „skaldyk ir valdyk“ žaidimą. Žinokitės, tai tik skatins vienytis“, – rašo ji.

S. Malinauskas: iki paskutinio momento to tiksliai nežinojo niekas

15min pasiteiravo premjero patarėjo S. Malinausko, kaip buvo pasirinkti žurnalistai, kurie iš anksto žinojo apie tai, jog premjeras paskelbs savo sprendimą, todėl vyko į Rusnę.

S. Skvernelis ir S. Malinauskas, BNS nuotr.

„Informacija apie vizitą buvo išsiųsta visoms žiniasklaidos priemonėms. Kiekviena jų žinojo ir rinkosi, ar skirti dėmesio premjero apsilankymui Tauragėje, Šilutėje ir Rusnėje. Baigiama estakada, kurios Rusnės gyventojai laukė dešimtmečius arba arčiausiai Rusijos sienos dislokuotas Lietuvos karių batalionas neturėtų būti mažiau svarbios naujienos, nei rinkimai. Deja, dalies žurnalistų jos nesudomino“, – 15min atsiųstame atsakyme teigė S. Malinauskas.

Jis pridūrė, kad tokie premjero vizitai vyksta nuo jo darbo pradžios ir taip aplankyta jau dauguma Lietuvos savivaldybių.

„Skirtingų žiniasklaidos priemonių žurnalistai nuolatos klausinėjo, kada S. Skvernelis pasakys savo sprendimą. Su jais visada buvo dalinamasi neoficialia nuomone, prognoze, spėjimais, bet iki paskutinio momento to tiksliai nežinojo niekas. Šis sprendimas priklausė tik nuo paties S. Skvernelio“, – teigiama patarėjo atsakyme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Eugenijus Valatka
15
2023.06.06 17:51

LRT tarybai vėl nepavyko išrinkti generalinio direktoriaus

atnaujinta 18.09
15